08.06 Nabożeństwo Kościoła Ewangelicko-Reformowanego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Ewangelicko- Reformowanym. Na nabożeństwo tej wspólnoty zapraszamy 8 czerwca o godzenie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Synod ewangelików reformowanych w Zelowie: pierwsza od 45 lat nowa parafia Tradycyjnie wiosną ma miejsce zebranie Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. W tym roku Synod spotkał się 24 maja w Zelowie. Podczas wydarzenia nie tylko dokonano określonej prawem wewnętrznym Kościoła wymiany członków gremiów ogólnokościelnych, ale i erygowano we Wrocławiu pierwszą w Polsce od 45 lat parafię ewangelicko-reformowaną. Zobacz więcej na temat:
07.06 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Chrześcijan Baptystów. Na program zapraszamy 7 czerwca, o godzinie 7: 40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Leon XIV do anabaptystów pisze o świadectwie jedności „Pokój wam!” - napisał Papież w przesłaniu przesłanie do anabaptystów, którzy obchodzą 500-lecie założenia ich ruchu. Wskazał, że im bardziej zjednoczeni chrześcijanie, tym skuteczniejsze ich świadectwo o Chrystusie – Księciu Pokoju. Zobacz więcej na temat:
Beatyfikacja sióstr Katarzynek w Braniewie 31 maja Beatyfikacja 15 sióstr męczennic II Wojny Światowej ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Uroczystość beatyfikacyjna na placu przy bazylice św. Katarzyny w Braniewie, w archidiecezji warmińskiej. Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo katolicyzm Kościół religia Leon XIV Watykan papież Redakcja katolicka
Jasnogórska Królowa Polski W przededniu przypadającego w ostatnim dniu maja - miesiąca maryjnego - święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Jasną Górę, skąd Jasnogórska Królowa Polski w kopii cudownego obrazu nawiedzała wszystkie parafie całej Polski. Zobacz więcej na temat: wspomnienie życie Redakcja katolicka katolicyzm
C.S. Lewis. Genialny ekscentryk, prorok mimo woli O biografii <C.S. Lewis. Genialny ekscentryk, prorok mimo woli> Alistera McGratha – rozmowa z prof. Piotrem Bylicą Zobacz więcej na temat: Watykan Lumen
Nie przyszedłem nawracać, ale... 1 czerwca - w dniu dziecka - 110 urodziny obchodzi ks. Jan Twardowski - ksiądz, jak o sobie mówił 'piszący wiersze'. Urodziny w dniu dziecka z jednej strony mogą stanowić swoisty klucz do jego twórczości, ale mogą też mylić. Ksiądz Jan 'od biedronki' często traktowany jako poeta dziecięcy - nie jest bynajmniej dziecinny. Zobacz więcej na temat: Czwórka Redakcja katolicka rozmowa młodzież
Niemcy: wzrost liczby przestępstw przeciwko chrześcijanom W ubiegłym roku w Niemczech odnotowano znaczący wzrost liczby przestępstw wymierzonych w chrześcijan i obiekty sakralne. Władze i policja wskazują przede wszystkim na ataki fizyczne i akty wandalizmu, potwierdzono też przypadek zabójstwa. Zobacz więcej na temat:
„Ut unum sint” – encyklika Jana Pawła II bardzo aktualna W 30. rocznicę ogłoszenia przez papieża Jana Pawła II encykliki „Ut unum sint” diakon Daniel Galadza omawia relacje z Kościołami wschodnimi. Zobacz więcej na temat:
01.06 Liturgia Kościoła Prawosławnego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Prawosławnym. Na liturgię tej wspólnoty zapraszamy 1 czerwca o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
31.05 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Reformowanym. Na program zapraszamy 31 maja o godzinie 7:40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Kościół wobec AI Opowiemy o watykańskim dokumencie nt. sztucznej inteligencji „Antiqua et nova”, który został została przygotowany przez Dykasterie Nauki Wiary oraz Kultury i Edukacji Stolicy Apostolskiej. Zobacz więcej na temat: Kościół Redakcja katolicka Leon XIV Kościół katolicki aktualności katolickie Sylwia Sułkowska
Nieamerykański Amerykanin Kim jest papież Leon XIV? Jaki będzie jego pontyfikat? Czy to typowy Amerykanin czy raczej bliższa jest mu mentalność Latynosów?Wielu mówi, że Leon XIV w jakiś sposób łączy trzech ostatnich papieży. Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo katolicyzm Kościół religia Leon XIV Watykan papież Przemysław Goławski Redakcja katolicka
Święty z Wandei Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716) był francuskim kapłanem, kaznodzieją i mistykiem. Jego działalność misyjna okazała się szczególnie istotna w okresie rewolucji francuskiej, mimo, że żył i działał prawie sto lat wcześniej. Zobacz więcej na temat: wspomnienie życie Redakcja katolicka katolicyzm
Legendarny Jezus? Od ponad 200 lat rozmaici badacze w różnym stopniu podają w wątpliwość historyczną wartość Ewangelii - od negacji historyczności samego Jezusa po kwestionowanie wiarygodności ukazanego portretu. Gromadzone zastrzeżenia i zarzuty wielu skłaniają do uznania, że tekstom Ewangelii bliżej do pouczających mitów i legend niż do historycznej prawdy. Czy współczesny człowiek na przekór tym krytykom może im sensownie zaufać? Zobacz więcej na temat: Watykan Lumen
Czy dla Kościoła jest nadzieja? Czy współczesny świat, który za wszelką cenę chce iść z postępem, gubi wiarę? Czym tak naprawdę jest miłość bliźniego? W Rozmowach Wiarygodnych rozmawiamy o kondycji Kościoła - w Polsce, ale i na świecie i zastanawiamy się, jak jest on postrzegany. Zobacz więcej na temat: Czwórka Redakcja katolicka rozmowa młodzież
25.05 Nabożeństwo Chrześcijan Dnia Sobotniego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Chrześcijan Dnia Sobotniego. Na nabożeństwo tej wspólnoty zapraszamy w niedzielę 25 maja o godzinie do 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat: