Nadbryg. Leszek Suski o przygotowaniach do ŚDM Państwowa Straż Pożarna przygotowywała się do Światowych Dni Młodzieży od kilku miesięcy. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 nadbrygadier Leszek Suski, Komendant Główny PSP. Zobacz więcej na temat:
Elektrośmieci – jak się ich pozbyć Od pierwszego stycznia funkcjonują nowe przepisy o elektrośmieciach. Czy pomogły one w utylizacji sprzętów RTV i AGD? Mówił o tym w O tym w Polskim Radiu 24 Mirosław Baściuk ze Związku Pracodawców Branży Elektroodpadów Elektro-Odzysk. Zobacz więcej na temat:
Pomoc z Polski na odbudowę szkoły w Nepalu Z początkiem lipca, w nepalskiej wiosce Chatara ponownie została otwarta szkoła po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten kraj w kwietniu 2015 roku. O akcji Podarujmy Nepalskim Dzieciom Szkołę mówiły jej współorganizatorki - dr Daria Mejnartowicz i Beata Krawczyk, a także dzieci biorące udział w akcji, Igor i Olga Krawczyk. Zobacz więcej na temat:
Czas na technologiczny odwyk Co trzeci Polak nie jest w stanie rozstać się ze swoim telefonem na 24 godziny, wielu z naszych rodaków spędza kilkadziesiąt dni w ciągu roku na przeglądaniu stron internetowych. Jeśli ktoś nie może powstrzymać się od zajrzenia na Facebooka, sprawdzenia skrzynki mailowej lub oderwania się od ulubionej gry online, to rozwiązaniem może być technologiczny odwyk. Zobacz więcej na temat:
Motoryzacja ponadczasowa Mercedes klasy G czy Łada Niva. To auta należące obecnie do najdłużej produkowanych modeli samochodów, w niemal niezmienionej wersji. Jak długo zatem może być produkowany jeden i ten sam model auta? O tym w rozmowie z Marcinem Suszczewski z portalu „wyszukanesamochody.pl”. Zobacz więcej na temat:
Centrum poświęcone Polakom ratującym Żydów W Warszawie, na pl. Grzybowskim, powstanie Centrum Edukacyjne Polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. O nowym miejscu na mapie stolicy mówił Jonny Daniels (From the Depths). Zobacz więcej na temat:
Dyrektywa unijna ws. dostępu do broni Unia Europejska proceduje nową dyrektywę o ograniczeniu dostępu do broni. Pomysły unijne komentowali w audycji Szukając Dziury w Całym Jarosław Lewandowski, red. nacz. miesięcznika „Strzał” i Andrzej Zdzitowiecki z Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Zobacz więcej na temat:
Nowe zasady w przyznawaniu punktów karnych kierowcom Projekt rozporządzenia MSWiA wprowadza szereg zmian w przyznawaniu punktów karnych kierowcom. O szczegółach mówił w Polskim Radiu 24 mec. Krzysztof Dmowski. Zobacz więcej na temat:
Trudna współpraca nauki z biznesem – Świat biznesu i nauki nie przenika się - uczelnie żyją swoim życiem, a przedsiębiorstwa swoim – mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Baran z Uniwersytetu Warszawskiego. Z ostatniego raportu Warsaw Entreprise Institute wynika, aż 25 procent absolwentów uważa, że zdobycie wyższego wykształcenie nie ma przełożenia na wykorzystywanie posiadanej wiedzy w praktyce. Zobacz więcej na temat:
„Pamiętnik z powstania warszawskiego” w formie e-booka Państwowy Instytut Wydawniczy wydaje pierwszą książkę elektroniczną. Będzie nią „Pamiętnik z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego w nowej, odcenzurowanej i poprawionej edycji. Mówiła o nim Wioleta Mikołajewska, prezes Państwowego Instytutu Wydawniczego. Zobacz więcej na temat: historia Polski Powstanie Warszawskie rocznica e-book Miron Białoszewski Warszawa II wojna światowa
Chernobyl VR Project Polskie studio The Farm 51 zaprezentowało swoją aplikację Chernobyl VR Project. Umożliwia ona wirtualny spacer po opuszczonym terenie i budynkach otaczających nieaktywną już elektrownię atomową w Czarnobylu. O aplikacji mówił w audycji 24. Poziom szef projektu Wojciech Pazdur. Zobacz więcej na temat:
Znamy wyniki matur Świadectwo dojrzałości uzyskało 79,5 procent tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, a 15 proc. z tych, którzy nie zdali matury, ma prawo do poprawki w sierpniu. 5,5 proc. będzie mogło poprawiać egzamin dopiero za rok. Gościem Polskiego Radia 24 był dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zobacz więcej na temat:
Himalayan Camp 2016 Po raz szósty górska wioska Himalayan Camp zagości na Wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych podczas 22. Przystanku Woodstock. Na imprezę plenerową dla miłośników sportów outdoorowych zapraszali w Polskim Radiu 24 Maciej Przywecki, wiceprezes Polish Outdoor Group i Wojtek Grzesiok, alpinista i podróżnik. Zobacz więcej na temat:
Młodzi polscy naukowcy wyróżnieni Po raz drugi w Polsce wyłoniono laureatów prestiżowego konkursu „Innovators Under 35”. Jego organizatorem jest najstarszy na świecie magazyn o technice – „MIT Technology Review”. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka Polaków: Patrycja Wizińska-Socha, Rafał Flis, Katarzyna Kamińska. W Polskim Radiu 24 opowiedzieli o swoim sukcesie i odkryciach, które pozwoliły im zostać zwycięzcami konkursu. Zobacz więcej na temat:
Czy Polska pozostanie bursztynową potęgą? Polska jest potentatem w produkcji biżuterii z wykorzystaniem bursztynu. Z danych wynika, że udział naszego kraju w światowym rynku wynosi 70 proc. Natomiast wartość wyprodukowanej biżuterii wynosi ok. 200 mln euro. Jednak specjaliści alarmują, że nad tą branżą zbierają się czarne chmury. Zobacz więcej na temat:
Cyfryzacja w polskich miastach W Gdańsku zakończyła się organizowana już po raz 20. konferencja „Miasta w internecie”. Wydarzenie jest największym w kraju spotkaniem środowiska samorządowego, przedstawicieli rządu i sektora teleinformatycznego poświęconym rozwojowi technologii cyfrowej w polskich miastach. Jakie zagadnienia zostały poruszone? Jaki jest stopień rozwoju cyfrowego w naszym państwie? Zobacz więcej na temat:
Czego nie wiemy o Władimirze Putnie? W niejasnych okolicznościach zgromadził majątek szacowany na 40 miliardów dolarów, według wielu jest najbogatszym człowiekiem na ziemi. Oskarżany o liczne oszustwa finansowe włada jednym z najpotężniejszych państw świata. Władimir Putin. Dla jednych bożyszcze, a dla innych kryminalista. Kim tak naprawdę jest? Jakie tajemnice skrywa? Czemu w rzeczywistości zawdzięcza swoją pozycję? Zobacz więcej na temat:
Trendy w projektowaniu aplikacji Dziś w kieszeniach Polaków w wieku 15+ znajduje się prawie 19 milionów smartfonów. Przeciętny ich użytkownik korzysta w każdym miesiącu z 27 aplikacji. Czas spędzony z telefonem wzrasta co roku. W tym wynosi już ponad 40 godzin miesięcznie. Jak zmieniają się trendy w projektowaniu aplikacji na smartfony? W jakim kierunku idzie moda związana z nowymi aplikacjami? Zobacz więcej na temat: