Szybki i tani Internet niekoniecznie tani Urząd Komunikacji Elektronicznej prowadzi aukcję na 19 bloków częstotliwości, które mają zapewnić dostęp do szybkiego i taniego Internetu LTE w całym kraju. Aukcja miała zakończyć się w lutym, jednak jej końca nie widać. Dodatkowo kwota, za którą częstotliwości zostałyby wykupione przez jednego z operatorów, może sprawić, że odbiorcy będą mogli zapomnieć o tanim Internecie. Zobacz więcej na temat:
Legenda lotnictwa: Ryszard Witkowski Pilot doświadczalny, ekspert lotnictwa, jeden z pięciu pierwszych Polaków, którzy uzyskali licencje pilotów śmigłowcowych był gościem Polskiego Radia 24. – Lotnictwo samo w sobie nie jest niebezpieczne. Nie wybacza jednak lekkomyślności, niekompetencji i zaniedbania – mówił Ryszard Witkowski. Zobacz więcej na temat: lotnictwo
Ekspaci: Zagraniczne cele Andrzeja Dudy - Wybór Tallina jest moim zdaniem logicznym krokiem ze strony prezydenta Dudy - powiedział w Polskim Radiu 24 Bohdan Prystupa z Fundacji ADD. W najnowszej odsłonie magazynu Ekspaci zaproszeni goście skomentowali m.in. plany zagranicznych podróży prezydenta Andrzeja Dudy, a także odnieśli się do sytuacji ukraińskich i syryjskich uchodźców, którzy przebywają w Polsce. Zobacz więcej na temat:
24. Poziom: Edukacyjne gry bez prądu Instytut Pamięci Narodowej od kilku lat przybliża polską historię w formie gier planszowych. Bestsellerowa „Kolejka” dotarła nie tylko do Polaków i co jakiś czas pojawiają się kolejne jej dodruki. Także gry wojenne IPN-u znalazły wielu sympatyków poza granicami naszego kraju. Zobacz więcej na temat:
Piękno warszawskiej Pragi Stare ulice, zabytkowe budynki i oryginalne detale architektoniczne. Warszawska Praga to wyjątkowa dzielnica polskiej stolicy. Wielu sądzi, że zapomniana i niezauważana przez lokalnych urzędników, jednak inni cenią ją za niepowtarzalny klimat dawnej, przedwojennej Warszawy. Zobacz więcej na temat:
Polacy źle jedzą w pracy Wielu Polaków blisko pół doby spędza w pracy, jednak ich nawyki żywieniowe daleko odbiegają od zbilansowanej diety. W Polskim Radiu 24 dietetyk Ewa Iwanowska przedstawiła żywieniowe zwyczaje Polaków i podpowiedziała, z czego powinny składać się nasze codzienne posiłki. Zobacz więcej na temat:
Jak bezpieczne przewozić zwierząta – Jestem zwolenniczką podróżowania ze zwierzętami samochodem – mówiła w Magazynie Motoryzacyjnym w Polskim Radiu 24 Dorota Szulc-Wojtasik. Redaktor naczelna magazynu „Cztery Łapy” radziła, jak bezpiecznie jechać w trasę ze swoim pupilem. Zobacz więcej na temat:
Książka wszędzie w jednej cenie? – Chodzi nam o to, żeby książki były bardziej dostępne i by ta sama książka miała zawsze i wszędzie tę samą cenę – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Dobrołęcki z Polskiej Izby Książki, red. naczelny Magazynu Literackiego Książki. W Sejmie odbyło się posiedzenie specjalnej sejmowej podkomisji w sprawie m.in. jednolitej ceny książek. Za tym rozwiązaniem opowiada się Polska Izba Książki. Zobacz więcej na temat:
W Polsce wciąż marnuje się żywność Krytykujemy niszczenie żywności przez Rosjan, a sami także marnujemy tony produktów spożywczych. Co roku w Polsce wyrzucane jest blisko dziewięć ton żywności, a produkty te można było odzyskać i przekazać potrzebującym. Zobacz więcej na temat: żywność
Wojna o biegun Rosja chce rozszerzyć swoje granice w Arktyce. Chodzi o dostęp do szelfu kontynentalnego, na którym odkryto bogate złoża surowców energetycznych. Odpowiedni wniosek został już złożony w Organizacji Narodów Zjednoczonych. O Arktykę toczy się bój geograficzno-prawny. Zobacz więcej na temat:
24. Poziom: Gamescom, czyli wielkie święto graczy Gamescom to największe targi gier wideo na świecie odbywające się od roku 2009 w Niemczech. Tegoroczną siódmą już odsłonę wielkiego święta graczy podsumowali w Magazynie Nowych Technologii w Polskim Radiu 24 Paweł Olszewski, redaktor naczelny Gamezilli i Patryk Fijałkowski z Polygamii. Zobacz więcej na temat:
Polowanie na fotoradary Gościem Magazyny Motoryzacyjnego w Polskim Radiu 24 był słynny „Łowca Fotoradarów”. Emil Rau opowiadał m.in. o nielegalnie ustawionych fotoradarach, a także swojej batalii ze strażą miejską, która z urządzeń korzysta. Zobacz więcej na temat:
Groźna bakteria czyha w klimatyzacji Trwające w Polsce upały sprzyjają rozwojowi groźnej bakterii Legionelli. Można ją spotkać m.in. w klimatyzacji, w fontannach, czyli wszędzie tam, gdzie szukamy ochłody. W Polskim Radiu 24 Jan Bondar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego wyjaśniał, jak wygląda zakażenie i jakie kroki przedsięwziąć, aby go uniknąć. Zobacz więcej na temat: bakterie wirusy
Łatwiejsze wykorzystywanie danych Zbiory muzeów, archiwów i bibliotek, a także dane urzędów czy ministerstw, będą mogły być ponownie wykorzystywane i przetwarzane dzięki ustawie o tzw. re-use. – Szacuje się, że w całej Unii Europejskiej wartość danych, które będą mogły być wykorzystane w ten sposób wynosi ok. 40 miliardów euro – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Groń z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Zobacz więcej na temat:
Przechodząca przez kraj fala upałów daje się wszystkim we zn Przechodząca przez kraj fala upałów daje się wszystkim we znaki. Gorąca aura nie tylko działa niekorzystnie na funkcjonowanie człowieka, lecz także stwarza inne zagrożenia. Podczas suszy zwiększone jest ryzyko wystąpienia pożarów, a problem stanowią również niskie stany wód w rzekach. Zobacz więcej na temat:
Zmiany w Kodeksie Pracy Nowelizacja Kodeksu Pracy będzie obowiązywała od przyszłego roku. Jak oceniał minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, zmiany w ustawie „kończą erę umów śmieciowych”. Dominika Staniewicz z Business Centre Club nie podzieliła w Polskim Radiu 24 entuzjazmu polityka. Zobacz więcej na temat:
Polskie odkrycia archeologiczne na Ukrainie – Ukraina intryguje polskich archeologów w ten sam sposób, co Egipt Brytyjczyków – powiedział archeolog i historyk sztuki Marek Gierlach. W czwartej odsłonie wakacyjnych spotkań z archeologią omówione zostały polskie ekspedycje archeologiczne na tereny Ukrainy. Zobacz więcej na temat: archeologia Ukraina
Młodzi naukowcy na wakacyjnych obozach Przeprowadzenie elektroforezy białek, diagnoza chorego z nietypowymi objawami, mycie chirurgiczne, analiza sekwencji DNA – to tylko część zagadnień, jakimi zajmowali się młodzi pasjonaci wiedzy podczas innowacyjnego obozu naukowego realizowanego w ramach programu ADAMED SmartUP. Anna Kosińska, Project Manager programu oraz uczestniczy obozu – Anna Sieńko i Artur Puzio, opowiadali w Polskim Radiu 24 o obozie. Zobacz więcej na temat: NAUKA