X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wirusy

NASZ WYWIAD Praca zdalna, izolacja całych miast. Tak może wyglądać życie w czasach koronawirusa

Obawa przed koronawirusem jest coraz większa. Choć do Polski jeszcze nie dotarł, kwestią czasu jest kiedy to się stanie. - Kwarantanna funkcjonuje już w tej chwili, osoby powracające z terenów zagrożonych są poddawane izolacji. Jeśli chodzi zaś o izolację całego miasta, to też się może wydarzyć. We Włoszech taka sytuacja ma już miejsce - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne

Publicysta o epidemii koronawirusa: Polaków trzeba potraktować poważnie

- Rząd i ludzie odpowiedzialni za aparat państwa muszą liczyć się z tym, że ludzie zaczną się poważnie bać, jeżeli pojawią się w Polsce zidentyfikowane przypadki - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z Rzeczpospolitej. Gościem audycji była także Anna Sarzyńska z TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus zdrowie choroba choroby zakaźne wirus wirusy Rząd RP Adrian Stankowski Marcin Piasecki

Poseł KO: należy monitorować gotowość służb do walki z koronawirusem

- Polska miała kilka tygodni na przygotowanie się do koronawirusa. Musimy stale sprawdzać przygotowanie służb w tej sprawie, bo najważniejsze jest tutaj zdrowie i życie Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Czesław Mroczek, poseł Koalicji Obywatelskiej, były wiceminister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba wirus wirusy zdrowie choroby zakaźne Czesław Mroczek Antoni Trzmiel

Sprawdź, gdzie już dotarł koronawirus. Powstała interaktywna mapa

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi na świecie. W Danii i Izraelu odnotowano pierwszy przypadek zakażenia, we Włoszech wzrosła liczba zmarłych (17). Przypadki zachorowań są też w obu Amerykach. Rozwój epidemii można śledzić dzięki interaktywnej mapie, która przedstawia aktualizowane na bieżąco dane dotyczące liczby zachorowań, zgonów oraz wyleczeń na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny mapa ŚWIAT

Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa. Elżbieta Witek podała datę

Na poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, poświęcone informacji rządu na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Początek posiedzenia zaplanowano na godz. 10. Informacja rządu i późniejsza dyskusja będą jedynym punktem posiedzenia.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Elżbieta Witek Sejm bezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

"W budżecie nie zabraknie środków". Michał Dworczyk ws. koronawirusa

- W budżecie państwa nie zabraknie środków w związku z koronawirusem - zapewnił szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Dodał, że w budżecie jest ponad miliard złotych rezerwy przeznaczonej na sytuacje kryzysowe, do tego 200 mln zł rezerwy Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Michał Dworczyk kancelaria premiera rząd Mateusza Morawieckiego bezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

Były wiceminister zdrowia: maseczki zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem

- Koronawirus rozprzestrzenia się dosyć wolno. Do tej pory zmarło niewiele osób i mamy „ozdrowieńców”. Nie wiemy jednak jaka jest realna śmiertelność, a więc ile osób zakażonych umiera - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Łanda, były wiceminister zdrowia, z wykształcenia lekarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba zdrowie wirus wirusy choroby zakaźne Krzysztof Łanda Piotr Nisztor

WHO: nowych zakażeń koronawirusem jest już więcej poza Chinami niż w samych Chinach

Na całym świecie wykryto jak dotąd niemal 81 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem - takie dane podaje Światowa Organizacja Zdrowia. Według jej przedstawicieli, po raz pierwszy od pojawienia się wirusa, liczba nowych zakażeń poza Chinami jest większa niż w Państwie Środka.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny WHO Światowa Organizacja Zdrowia ŚWIAT

Fogiel: niektórzy liczą, że pojawienie się koronawirusa w Polsce odwróci sytuację polityczną

- Marszałek Tomasz Grodzki poprzez działania bezpieczeństwa w Senacie wobec koronawirusa wpisuje się w PR-owski wyścig. Jako lekarz z wykształcenia, powinien tutaj działać racjonalnie, ale widocznie przeważyła chęć błyśnięcia w mediach społecznościowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba zdrowie wirusy choroby zakaźne Andrzej Duda Tomasz Grodzki Radosław Fogiel Adrian Klarenbach

Koronawirus i bezpieczeństwo uczniów. Przygotowano procedury dla szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotuje rekomendacje dla dyrektorów szkół, co i jak należy zrobić w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego. Zasady bezpieczeństwa MEN przypomni także kuratorom oświaty.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Zdrowia Główny Inspektor Sanitarny POLSKA szkoła

Ciężka sytuacja w Korei Płd. Ponad tysiąc osób zainfekowanych koronawirusem

W Korei Południowej stwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Tym samym bilans osób zainfekowanych wzrósł w tym kraju do 1146. Armia USA podała, że zainfekowany jest jeden amerykański żołnierz, stacjonujący w Korei Płd.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie ŚWIAT Chiny