Polskie Radio
Section05
wirusy

Bezpieczeństwo w sieci. Dr Protasowicki: przestępcy dążą do tego, żebyśmy sami złapali się w pułapkę

- To nic innego jak wykorzystanie najnowszej zdobyczy technologii i rozwiniętej socjotechniki. Tak naprawdę jesteśmy muchą, która wpada w sieć pająka. Ma nas zachęcić do tego, abyśmy sami dali się w nią złapać - powiedział o działaniach cyberprzestępców dr Igor Protasowicki, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo internet hakerzy sieć wirusy POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Jesteśmy chronieni szczepionkami i przechorowaniem". Dr Sutkowski o indyjskiej mutacji koronawirusa

- Wydaje się, że w Polsce wszystko idzie ku dobremu, ku normalności. Natomiast wciąż trzeba obserwować indyjski wariant koronawirusa. Na dziś wydaje się, że jesteśmy przed tą odmianą chronieni szczepionkami i przechorowaniem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie pandemia wirusy Koronawirus w Polsce szczepionka służba zdrowia

"Nie ma wzrostów zakażeń w grupach osób zaszczepionych". Dr Sutkowski o skuteczności szczepionek

- Mamy bardzo dużą skuteczność szczepionek. Nie widzimy wzrostów zakażeń w grupach zaszczepionych. Doskonale się to sprawdza także u osób starszych, zaszczepionych preparatami firmy Pfizer - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie pandemia wirusy Koronawirus w Polsce szczepionka służba zdrowia

Ile cząstek SARS-CoV-2 jest na świecie? Wszystkie zmieściłyby się w puszce

Christian Yates, brytyjski matematyk związany z Oksfordem oszacował dla BBC, jak wiele cząsteczek wirusa SARS-CoV-2 jest na świecie. Z jego wyliczeń wyszło, że zebrane wszystkie razem zmieściłyby się w puszce po napoju. - Wszystkie te problemy, przeszkody w życiu codziennym i śmierć tylu ludzi mogłyby się zmieścić w zaledwie paru łykach czegoś, co bez wątpienia byłoby najgorszym napojem w historii świata - podsumował matematyk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania wirusy badania matematyka

"Potem będą płakać, że znów jest zamknięcie". Prof. Gut o osobach lekceważących pandemię

W danych epidemicznych, którymi dysponujemy, niewiele się zmieniło - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Ocenił, że wszystko zależy od ludzi, bo w reżimie może działać każda część gospodarki. - Gdy widzę jednak zdjęcia z galerii handlowych - krew mnie zalewa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pandemia koronawirus COVID-19 wirusy Koronawirus w Polsce