Polskie Radio
Section05
wisła płock

Ekstraklasa: piłkarze Wisły Płock z negatywnymi wynikami testów na koronawirusa

Piłkarze pierwszego zespołu Wisły Płock oraz członkowie sztabu szkoleniowego, których wcześniejsze testy dały wyniki negatywne, po raz kolejny przeszli badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Drużyna rozpoczęła przygotowania do przełożonego meczu 9. kolejki Ekstraklasy z Pogonią Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa wisła płock Piłka nożna SPORT koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19

Ekstraklasa: Piast Gliwice - Wisła Płock. Trwa niemoc gospodarzy, gliwiczanie wciąż bez wygranej

Na inaugurację 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, Piast Gliwice zremisował z Wisłą Płock 2:2 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 47. minucie po golu Tiago Alvesa. W 51. minucie Wisła wyrównała, gdy po rzucie rożnym głową bramkę zdobył Jakub Rzeźniczak. Wisła trafiła drugi raz, znów po rzucie rożnym - tym razem udanie główkował Alan Uryga. Piast do remisu doprowadził w ostatniej akcji meczu - w piątej doliczonej minucie (90+5.) rzut karny wykorzystał bowiem Michał Żyro.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa piast gliwice wisła płock Piłka nożna SPORT