Polskie Radio
Section05
korupcja

„Skala korupcji w polskiej piłce była niewyobrażalna”

Śledztwo dotyczące korupcji w polskiej piłce nożnej rozpoczęło się w maju 2004 roku. Do tej pory oskarżono o udział w ustawianiu meczów piłkarskich w Polsce ponad 520 osób, a w proceder zamieszanych było kilkadziesiąt klubów. O korupcji w polskiej piłce nożnej mówił w audycji Kulisy Spraw Dominik Panek, bloger od lat zajmujący się korupcją w polskiej piłce i dziennikarz Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  korupcja w futbolu korupcja Kulisy Spraw

Afera podkarpacka. Będą zarzuty dla asystenta b. posła

Bogusław P. - były szef biura poselskiego Jana Burego został zatrzymany przez agentów rzeszowskiej delegatury CBA pod zarzutem korupcji w swoim domu pod Dębicą. Jak informuje CBA, w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszy zarzuty związane z przyjęciem od Mariana D. byłego właściciela i prezesa spółki paliwowej korzyści majątkowej w kwocie 700 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  CBA korupcja przestępczość afera podkarpacka

CBA: śledztwo ws. Grupy Azoty jest wielowątkowe i rozwojowe

Według śledczych, w zakładach w Policach przez działalność b. członków zarządu, osób pełniących kierownicze stanowiska oraz przedstawicieli różnych spółek współpracujących z zakładami spółka straciła co najmniej 30 mln zł i została bezpośrednio narażona na stratę kolejnych 2,5 mln zł. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wcześniej dziesięć osób w tej sprawie. O "aferze polickiej" mówił w Polskim Radiu Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej  CBA.
Zobacz więcej na temat:  Police przestępczość przestępczość gospodarcza korupcja CBA