Polskie Radio
Section05
korupcja

Obywatel Polski zatrzymany za korupcję na Ukrainie

Wysoki urzędnik ukraińskich kolei państwowych został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podczas przyjmowania łapówki w wysokości 70 tysięcy dolarów. O wyniku wspólnej akcji Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i Prokuratury Generalnej poinformował Prokurator Generalny Ukrainy Jurij Łucenko. O walce z korupcją na Ukrainie opowiadał w Polskim Radiu 24 dziennikarz Grzegorz Ślubowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina korupcja Grzegorz Ślubowski

Kasacja za 2 mln złotych w Sądzie Najwyższym?

W 2008 roku biznesmen Józef Matkowski przed wrocławskim wymiarem sprawiedliwości przegrał proces ze swoim wspólnikiem o 17 mln złotych. Jak ujawnił, skontaktowało się z nim wówczas dwóch prawników, proponując korzystne załatwienie sprawy. Za 2 mln złotych miało dojść do kasacji wyroku w Sądzie Najwyższym. O szczegółach sprawy w audycji Kulisy Spraw mówiła Anita Gargas, dziennikarka śledcza.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy korupcja Anita Gargas

Sebastian Kaleta: w ratuszu popełniono szereg przestępstw

- Miasto poniosło totalną klęskę ws. działki przy ul. Chmielnej w Warszawie. Przez 5 lat nie wykryło tego, że wydało skandaliczną decyzję, która oddawała bezprawnie nieruchomość wartą ponad 100 mln zł osobom, które nigdy jej uzyskać nie powinny – powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta z ministerstwa sprawiedliwości, członek komisji weryfikacyjnej. Gość odniósł się w ten sposób do afery reprywatyzacyjnej i prac komisji.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Prawo i Sprawiedliwość Komisja Weryfikacyjna Warszawa Sebastian Kaleta Hanna Gronkiewicz-Waltz korupcja

„Skala korupcji w polskiej piłce była niewyobrażalna”

Śledztwo dotyczące korupcji w polskiej piłce nożnej rozpoczęło się w maju 2004 roku. Do tej pory oskarżono o udział w ustawianiu meczów piłkarskich w Polsce ponad 520 osób, a w proceder zamieszanych było kilkadziesiąt klubów. O korupcji w polskiej piłce nożnej mówił w audycji Kulisy Spraw Dominik Panek, bloger od lat zajmujący się korupcją w polskiej piłce i dziennikarz Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  korupcja w futbolu korupcja Kulisy Spraw