Polskie Radio
Section05
korupcja

"Gra rozegra się o to, kto przejmie władzę w Brazylii"

Mimo pogłębiającego się kryzysu korupcyjnego prezydent Brazylii Michel Temer nie zamierza ustąpić z urzędu. "Nadal będę stał na czele rządu" - oświadczył w sobotę. Zapowiedział, że zwróci się do Sądu Najwyższego o zawieszenie prowadzonego wobec niego śledztwa ze względu, jak podkreślił, na wątpliwy materiał dowodowy. O sytuacji prezydenta mówił w audycji Świat w Powiększeniu Maciej Okraszewski z portalu dzialzagraniczny.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brazylia korupcja

Na noszach zawieziono do Moskwy, skazano na areszt

Rosyjski opozycjonista Wiaczesław Malcew, którego policja zabrała w czwartek z jego mieszkania w Saratowie, został w piątek skazany przez sąd w Moskwie na 15 dni aresztu za niepodporządkowanie się poleceniom policji na demonstracji 26 marca. Nie wiadomo, w jakim jest stanie zdrowia. Dzień wcześniej do samolotu wniesiono go na noszach.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Aleksiej Nawalny Europa wybory w Rosji Władimir Putin ŚWIAT korupcja opozycja demokratyczna

Ile tracimy na zmowach cenowych przedsiębiorców?

Zmieniające się środowisko prawne i cyberprzestępstwa to nie jedyne zagrożenia dla firm. Coraz częstsze stają się nadużycia gospodarcze popełniane przez tzw. białe kołnierzyki. Nieuczciwe i nieetyczne zachowania firm osłabiają nie tylko pozycje przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem, ale także szkodzą nam wszystkim.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Olędzki Błażej Prośniewski Dariusz Kwiatkowski korupcja przedsiębiorca zmowa cenowa UOKiK etyka biznes konkurencyjność