Polskie Radio
Section05
Zbigniew Ziobro

"Chcemy ujednolicić wszystkie przepisy antykorupcyjne"

W poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik mają przedstawić założenia ustawy o jawności życia publicznego. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne. Mówił o tym w audycji Północ Południe dziennikarz śledczy Piotr Nisztor (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Kamiński Piotr Nisztor korupcja przestępczość Zbigniew Ziobro

Prezes PIS: idziemy naszą drogą w pełnej jedności

- Konferencja PiS z udziałem liderów obozu Zjednoczonej Prawicy służyła pokazaniu konsolidacji obozu prawicowego, który znajduje się przed dwoma bardzo ważnymi wydarzeniami – przed zapowiadaną rekonstrukcją rządu, która ma nastąpić w listopadzie i reformą sądownictwa – powiedział w audycji Północ – Południe politolog dr Andrzej Anusz. O wystąpieniu liderów Zjednoczonej Prawicy i kongresie Platformy Obywatelskiej mówił także politolog prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin zjednoczona prawica

Patryk Jaki zaprasza prezydent Warszawy. Komentarze

Niech pani prezydent Gronkiewicz-Waltz razem z zarządem PO zaproponuje termin, kiedy chce stawić się przed komisją weryfikacyjną. My ten termin przyjmiemy – powiedział w odpowiedzi na słowa prezydent Warszawy przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy i Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa

"Losowe przydzielanie spraw gwarancją bezstronności"

– Istniało mnóstwo mechanizmów manipulacji, które pozwalały na przydzielenie konkretnej sprawy wybranemu sędziemu – mówił w Rozmowie PR24 Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. Właśnie ruszył – w trzech sądach – pilotażowy program losowego przydzielania sędziom spraw, który ma w sposób niewzbudzający podejrzeń decydować o tym, kto będzie prowadził konkretne postępowanie.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro reforma sądownictwa

"Zwiększymy ochronę dzieci ze strony państwa"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział zwiększenie ochrony najmłodszych ze strony państwa. Chodzi między innymi o przeciwdziałanie sytuacjom, w których sąd za granicą decyduje o odebraniu dziecka polskiej rodzinie na podstawie nie do końca jasnych pobudek. W PR24 nasza reporterka Małgorzata Głogowska relacjonowała obrady konferencji "Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji", w której uczestniczy minister Ziobro. 
Zobacz więcej na temat:  rodzina dzieci Zbigniew Ziobro

Lokator na bruk, czyli reprywatyzacja po krakowsku [WIDEO]

- Powiedziano nam, że dobrze by było, gdybyśmy się wyprowadzili do końca roku - mówi rozżalona lokatorka krakowskiej kamienicy. To tylko jeden z wielu głosów rozpaczy, które słychać na Kazimierzu i, od kilku dni, w ogólnopolskich mediach. Czy dzikie reprywatyzacje zaburzają obraz tego pięknego miasta? Postanowił to sprawdzić reporter portalu polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Kraków reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Patryk Jaki Warszawa

Rząd walczy z wyłudzeniami VAT. „Liczba cwaniaczków maleje”

Prokuratury regionalne i okręgowe prowadzą obecnie 4 tysiące postępowań gospodarczych, a wysokość zabezpieczeń majątkowych to miliard złotych. Taką informację podczas konferencji prasowej podał prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. W Debacie Dnia o walce polskich władz z wyłudzeniami podatku VAT mówili Marcin Fijołek z „Sieci” i Mikołaj Wójcik z „Faktu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podatek VAT vat bogdan święczkowski Mikołaj Wójcik Zbigniew Ziobro przestępczość gospodarcza

"Ustawa reprywatyzacyjna położy kres niesprawiedliwości"

- Z ustaleń prokuratury wynika, że wartość stołecznych nieruchomości wyłudzonych w ramach przestępczej reprywatyzacji sięga miliarda złotych – powiedział o aferze reprywatyzacyjnej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W najbliższym czasie powołany zostanie - podobny do działającego już w Krakowie - zespół do analizy spraw związanych z wyłudzaniem nieruchomości na terenie Łodzi. Zapowiedzi prokuratora generalnego oraz szefa Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego dotyczące tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej, komentował w audycji Gorący Temat Piotr Micuła ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Miasto Jest Nasze Łódź Warszawa Kraków Komisja Weryfikacyjna duża ustawa reprywatyzacyjna

"Kaczyński kontroluje sytuację w swoim obozie politycznym"

„Ataki na mnie pochodzą głównie z jednego środowiska; bynajmniej nie jest to środowisko PiS” – mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. Według tygodnika prezydent precyzuje, że chodzi o „jednego z koalicjantów PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy”. O relacjach wewnątrz obozu rządzącego mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro Solidarna Polska Andrzej Duda prezydent Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa

"Ostrze sporu prezydent kieruje przeciwko Ziobrze"

Prezydent Andrzej Duda identyfikuje źródło ataków na siebie poza Prawem i Sprawiedliwością, ale w koalicji Zjednoczonej Prawicy. Mówi o tym w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Do Rzeczy". W audycji Północ-Południe do wywiadu odniósł się redaktor naczelny pisma Paweł Lisicki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda reprezentacja Polski Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa

Politolog: toczy się spór o przyszłość prawicy

W poniedziałek w tygodniku „Do Rzeczy” ma się ukazać wywiad z prezydentem, w którym Andrzej Duda przyznaje, że "ataki na niego pochodzą głównie z jednego środowiska – bynajmniej nie środowiska PiS". "Chodzi o jednego z koalicjantów PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy" – wyjaśnia. Słowa te komentował w audycji Gorący Temat politolog dr hab. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.  
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa