Polskie Radio
Section05
prezydent

Prezydent Duda do Polaków: potrzebujemy nowej Konstytucji

Prezydent Duda do Polaków: Potrzebujemy nowej Konstytucji. Wspólnie stwórzmy nową Konstytucję - dla Polski, dla nas wszystkich. Prezydent w orędziu radiowo-telewizyjnym z okazji drugiej rocznicy wyboru na urząd prezydenta podkreślił, że ostatnie dwa lata to okres zasadniczych zmian społecznych, politycznych i gospodarczych. Przez ten czas obozowi Zjednoczonej Prawicy udało się przeprowadzić wiele istotnych reform, mimo że wielu w to nie wierzyło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda prezydent konstytucja orędzie referendum

Trump: Bliski Wschód musi mieć swój udział w walce z terroryzmem

Prezydent USA Donald Trump wezwał w niedzielę przywódców państw arabskich do wniesienia własnego wkładu w walkę z terroryzmem w regionie. Zaznaczył, że Stany Zjednoczone nie zrealizują same tego zadania. O polityce Trumpa względem terroryzmu mówił w audycji Świat w Południe Mariusz Borkowski, były korespondent polskich mediów w krajach arabskich.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA prezydent Stany Zjednoczone Arabia Saudyjska

Prezydent Niemiec z wizytą w Polsce

Frank-Walter Steinmeier wraz z małżonką składają w piątek wizytę w Polsce. Podczas jednodniowego pobytu w Warszawie niemiecki prezydent będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się też z premier Beatą Szydło. Obie pary prezydenckie wezmą również udział w Warszawskich Targach Książki. O wizycie i relacjach polsko-niemieckich mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król z tygodnika W Sieci.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda prezydent dyplomacja