Polskie Radio
Section05
Mariusz Błaszczak

Szef MSWiA: pomoc po nawałnicach od pierwszych chwil

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odpiera ataki opozycji, która zarzuca rządzącym zbyt późną reakcję na tragiczne skutki nawałnic. Jak powiedział, goszcząc w radiowej Jedynce, decyzja o momencie rozpoczęcia i wyboru rodzaju pomocy leży przede wszystkim po stronie lokalnych sztabów, a ponadto od samego początku w akcję zaangażowana jest straż pożarna. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek POLSKA Mariusz Błaszczak burze nawałnica Lasy Państwowe las kataklizmy

"Wojsko zbyt późno pomogło po nawałnicy"

– Poszkodowani przez pierwsze trzy dni zostali bez pomocy – mówił w Rozmowie PR24 Michał Szczerba. Poseł Platformy Obywatelskiej na naszej antenie odniósł się m.in. do kwestii wojskowego wsparcia dla mieszkańców Pomorza, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy, która przeszła przez region w nocy z 11 na 12 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska MSWiA Mariusz Błaszczak kujawsko-pomorskie pomorskie nawałnica klęska żywiołowa Polityka PR24

Kontrowersje wokół fundacji „Otwarty Dialog”

W mediach pojawiła się informacja, że fundacja „Otwarty Dialog” w 2014 roku uzyskała koncesję na handel bronią. Pozytywną opinię w tej sprawie miał wydać ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB. W Gorącym Temacie komentarz Jakuba Jałowiczora, publicysty Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 OZE PiS Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło Mariusz Błaszczak

Likwidacja BOR. "Zdecydował przeprowadzony tam audyt"

Rząd przyjął w poniedziałek projekt ustawy o powołaniu, Służby Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, SOP "zajmie się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji, a także kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa.”. – Zmiana wynika z audytu, jaki przeprowadziliśmy pod koniec 2015 roku. Pokazywał zły stan służby – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak MSWiA BOR katastrofa smoleńska Mariusz Kamiński CBA POLSKA Służba Ochrony Państwa

Szef MSWiA: polskie państwo przestaje być teoretyczne

Mariusz Błaszczak odnosił się m.in. do materiału wyemitowanego w TVP, a dotyczącego zjawiska tzw. astroturfingu. Według dziennikarzy telewizji to, co w ostatnim czasie dzieje się m.in. w mediach społecznościowych, internecie - może być zmasowaną akcją, której celem jest wpływanie na Polaków i przekonywanie ich, że wszyscy słusznie protestują przeciwko wprowadzanym zmianom w sądownictwie.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak POLSKA PiS