Polskie Radio
Section05
premier

Bez porozumienia z premier, głodówka lekarzy trwa

„Złożyłam protestującym rezydentom propozycję powołania wspólnego zespołu do prac nad ich postulatami” - oświadczyła po spotkaniu z lekarzami premier Beata Szydło. Protestujący oświadczyli, że premier nie spełniła żadnego z ich postulatów: podwyżki wynagrodzeń, szybkiej ścieżki dojścia do finansowania służby zdrowia na poziomie przekraczającym 6 procent oraz likwidacji kolejek. O proteście lekarzy rezydentów mówił w audycji Północ-Południe dr Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. ochrony zdrowia z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lekarz premier

Zdrowie: Premier zapowiada podwyżki dla lekarzy rezydentów

„Pracujemy nad ustawą, która ma zagwarantować zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB. Ustawa jest praktycznie gotowa, w najbliższym czasie będzie mogła być skierowana do uzgodnień” – poinformowała w środę premier Beata Szydło. O problemach służby zdrowia i strajku głodowym lekarzy rezydentów mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Maksymowicz z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lekarz służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Beata Szydło premier

Bez porozumienia z premier, lekarze wznawiają głodówkę.

„Złożyłam protestującym rezydentom konkretną propozycję powołania wspólnego zespołu do prac nad ich postulatami” - oświadczyła premier Beata Szydło po spotkaniu z lekarzami rezydentami. Zdaniem lekarzy rezydentów rządowa propozycja powołania wspólnego zespołu roboczego, który miałby pracować nad postulatami strajkujących oznacza niechęć rządu do podjęcia wiążących decyzji, dlatego zdecydowali się kontynuować głodówkę. O proteście lekarzy rezydentów mówili w audycji Debata Dnia Robert Feluś (redaktor naczelny dziennika „Fakt”) i Anna Sarzyńska (portal wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lekarz premier Beata Szydło Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia