Polskie Radio
Section05
papież Franciszek

Nuncjusz apostolski przekazał abp. Jędraszewskiemu paliusz

Zakończyła się Msza Święta podczas której nastąpiło nałożenie paliusza ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu. Dokonał tego nuncjusz apostolski w Polsce Salvatore Pennacchio. Uroczystość miała miejsce w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu. O mszy, w której udział wzięli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką i premier Beata Szydło, mówił wysłannik Polskiego Radia Mariusz Pieśniewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kościół katolicki papież Franciszek Jan Paweł II

Najważniejsze akcenty podróży papieża Franciszka do Kolumbii

– Dla papieża bardzo ważną sprawą są problemy wszelkiego wykluczenia i podziałów – powiedział teolog ks. prof. Paweł Bortkiewicz. W audycji „Życie z duszą, czy bez?”, mając na uwadze niedawno zakończoną pielgrzymkę papieża Franciszka do Kolumbii, rozmowa o „teologii wyzwolenia”, „opcji na rzecz ubogich”, a także o idei przekształcenia Kościoła w instytucję charytatywną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież papież Franciszek Kolumbia religia

Ostatnia msza papieża w Kolumbii. Homilia o pokoju

Papież Franciszek zakończył wizytę w Kolumbii i w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Ostatnim etapem jego pięciodniowej podróży była Cartagena, gdzie w porcie odprawił mszę. Celem wizyty w Kolumbii było wsparcie procesu pokojowego oraz pojednania narodowego po ponad pół wieku wojny domowej i podpisaniu porozumienia z lewacką partyzantką. Hasłem papieskiej pielgrzymki były słowa: Zróbmy pierwszy krok.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT papież Franciszek Kolumbia aktualności katolickie