Polskie Radio
Section05
papież Franciszek

"Franciszek chce być jak najbliżej człowieka"

Rok, który minął od Światowych Dni Młodzieży w Krakowie to dobra okazja, by wspomnieć o tym, co robi papież Franciszek dla młodzieży. W przybliżeniu postaci papieża Franciszka może pomóc książka „Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża”. O książce i ŚDM mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Abdelmoula z Katolickiej Agencji Informacyjnej i była rzeczniczka ŚDM 2016.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież Franciszek Światowe Dni Młodzieży religia

Jasna Góra: po 300 latach wracają papieskie korony

Na Jasnej Górze został uroczyście odsłonięty obraz Matki Bożej Częstochowskiej wraz z nowymi koronami. Uroczystość odbyła się tuż przed mszą świętą, której przewodniczy metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. Eucharystia jest sprawowana w intencji dziękczynnej za zeszłoroczną pielgrzymkę papieża Franciszka do Polski, której pierwszą rocznicę dziś obchodzimy.
Zobacz więcej na temat:  Jasna Góra HISTORIA rocznica papież Franciszek Częstochowa POLSKA aktualności katolickie

26. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze

Już po raz 26. do sanktuarium na Jasnej Górze dotarła pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Sympatycy rozgłośni przybyli w sobotę wieczorem z dwudniową wizytą do Matki Boskiej Częstochowskiej. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem "Idźcie i głoście". O istocie i przesłaniu pielgrzymki mówił w Polskim Radiu 24 ks. Grzegorz Kurp, rzecznik warszawskiej diecezji pallotynów.
Zobacz więcej na temat:  Radio Maryja pielgrzymka Jasna Góra papież Franciszek religia