Polskie Radio
Section05
papież

Wspieramy stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Hasło kolejnego Dnia Papieskiego (8.10.2017 r.) brzmiało „Idźmy naprzód z nadzieją”. Organizatorem dnia jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Szczególnym znakiem tego dnia jest przykościelna i publiczna kwesta przez Fundację DNT, na rzecz funduszy stypendialnych przyznawanych przez Fundację DNT. Pomoc trafia do młodzieży z małych miast i wsi , upowszechniając przez ten fakt ideę św. Jana Pawła II. Gośćmi audycji w Polskim Radiu 24 byli ks. Dariusz Kowalczyk – prezes Fundacji DNT, Monika Tułodziecka – stypendystka oraz Tomasz Kawerski – stypendysta.
Zobacz więcej na temat:  papież Jan Paweł II religia chrześcijaństwo

XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją"

Pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją" obchodzimy siedemnasty Dzień Papieski. Organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, służy refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II. Obchodzi się go od 2001 roku, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową dnia 16 października 1978 roku. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie Jan Paweł II Stanisław Dziwisz Kazimierz Nycz papież

Najważniejsze akcenty podróży papieża Franciszka do Kolumbii

– Dla papieża bardzo ważną sprawą są problemy wszelkiego wykluczenia i podziałów – powiedział teolog ks. prof. Paweł Bortkiewicz. W audycji „Życie z duszą, czy bez?”, mając na uwadze niedawno zakończoną pielgrzymkę papieża Franciszka do Kolumbii, rozmowa o „teologii wyzwolenia”, „opcji na rzecz ubogich”, a także o idei przekształcenia Kościoła w instytucję charytatywną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież papież Franciszek Kolumbia religia