Polskie Radio
Section05
harcerstwo

Dodatkowe zabezpieczenia na obozach harcerskich

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zapowiedział, że organizacje harcerskie zostaną włączone w system ostrzegania przed nawałnicami. To odpowiedź na sytuację, gdy na obozie w Suszku w czasie nawałnicy zginęły dwie harcerki. Gościem Polskiego Radia 24 był Wiesław Turzański, sekretarz generalny ZHR.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 harcerstwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak pogoda deszcz nawałnica

Michał Dworczyk o "wikłaniu harcerzy w wojnę polityczną"

–  Trudno nie odnieść wrażenia, że prezydent Gdańska stara się doprowadzić do incydentu, który można określić mianem prowokacji, do wywołania skandalu – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. Gość odniósł się do zdarzenia, do którego doszło podczas uroczystości z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Według Pawła Adamowicza, harcerz, który miał odczytać Apel Poległych, został zablokowany przez funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojska Obrony Terytorialnej Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Westerplatte harcerstwo prezydent POLSKA Michał Dworczyk

Harcerze z Polski jadą do Panamy

Prezydent Panamy Juan Carlos Varela jest zachwycony profesjonalizmem Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Widział jego działania podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, teraz zaprosił druhny i druhów do podobnej służby w swoim kraju. Za dwa lata Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie.
Zobacz więcej na temat:  Światowe Dni Młodzieży harcerstwo Panama pomoc ŚWIAT aktualności katolickie