Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

"Będzie chciała zrobić się męczennicą tej sprawy"

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie jest niekonstytucyjna; chodzi w niej tylko o "igrzyska", a nie o dociekanie prawdy - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy zapowiedziała także, że nie stawi się na przesłuchanie. O aferze reprywatyzacyjnej rozmawiali w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie), Jan Śpiewak (Wprost) i Stanisław Janecki (wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna

Afera reprywatyzacyjna: będą kolejne aresztowania

– Uważam, że w najbliższym czasie zostaną aresztowane kolejne osoby powiązane z tzw. afera reprywatyzacyjną – powiedział Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl. Odniósł się w ten sposób do czwartkowych zatrzymań w związku z procesem przejmowania i wyłudzania nieruchomości. W audycji "Wróżenie z Faktów" do sprawy odniósł się także Andrzej Godlewski z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja prokuratura komisja śledcza Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Na apelu smoleńskim doszło do haniebnych zachowań"

- Eskalacja nienawiści na miesięcznicach smoleńskich postępuje od kilku miesięcy. Na ostatnim apelu pamięci doszło do haniebnych zachowań. Apelowałabym, by osoby, które wspierają takie zachowania, spróbowały położyć temu kres - powiedziała w audycji Rozmowa PR24 posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska i współorganizatorka miesięcznic smoleńskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa reprywatyzacja CBA Patryk Jaki Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna PiS