Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

Nowe zeznania ws. afery reprywatyzacyjnej

Zwrotem działki pod dawnym adresem Sienna 29 zajęła się dziś komisja weryfikacyjna. Zeznania złożyli: były warszawski radny Bartosz Dominiak oraz były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz. Przed komisją po raz kolejny nie pojawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz, za co została ukarana grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Patryk Jaki Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz POLSKA Komisja Weryfikacyjna

"Skala nieprawidłowości przy reprywatyzacji gigantyczna"

– Z dotychczasowych prac komisji weryfikacyjnej wynika, że skala nieprawidłowości wokół reprywatyzacji była gigantyczna – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl. Komisja we wtorek zajmowała się kwestią zwrotu nieruchomości, której dawny adres to Sienna 29. Sprawę na naszej antenie komentował również Jan Śpiewak, aktywista miejski.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki Jan Śpiewak

Afera reprywatyzacyjna. Zeznawał były wiceprezydent Warszawy

- Ja z reprywatyzacją nie miałem nic wspólnego - mówił b. wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji bada sprawę działki przy Pałacu Kultury i Nauki na pl. Defilad (dawny adres - Sienna 29). Po raz czwarty przed komisją nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna TRANSMISJA Patryk Jaki reprywatyzacja Warszawa mazowieckie

[TRANSMISJA] Komisja weryfikacyjna bada sprawę Siennej 29

Bartosz Dominiak oświadczył, że nie zajmował się sprawami reprywatyzacji. Były warszawski radny został wezwany na posiedzenie komisji, która zajmuje się zwrotem działki pod dawnym adresem Sienna 29 w Warszawie. Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent stoli, który również stawił się na wezwanie komisji, powiedział że nigdy nie słyszał o przypadkach dzikiej reprywatyzacji, także podczas spotkań zespołu koordynującego. Po raz czwarty na przesłuchanie nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki

Komisja weryfikacyjna zbada sprawę Siennej 29

Dziś Komisja Weryfikacyjna zbada zwrot działki pod dawnym adresem Sienna 29 w Warszawie. Rozprawa ma się rozpocząć o godzinie 10-ej. Wśród wezwanych jest były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz, który w Ratuszu odpowiadał między innymi za plany zagospodarowania przestrzennego. Przed komisję po raz kolejny wezwano też Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa Komisja Weryfikacyjna

Proces Kotas kontra Śpiewak ws. "mapy reprywatyzacji"

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszył proces Jacek Kotas kontra Jan Śpiewak. Były wiceminister Obrony Narodowej domaga się od Jana Śpiewaka i stowarzyszenia "Miasto jest nasze" łącznie 150 tysięcy złotych na cele społeczne, przeprosin i wycofania - jego zdaniem nieprawdziwych - informacji. Chodzi o umieszczenie nazwiska Jacka Kotasa na opublikowanej w ubiegłym roku "mapie reprywatyzacji". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Jan Śpiewak Miasto Jest Nasze Warszawa afera reprywatyzacyjna

"Hanna Gronkiewicz-Waltz jest coraz bardziej osaczona"

– To posiedzenie jest jednym z ważniejszych, w kontekście pracy komisji weryfikacyjnej. Działka przy ul. Chmielnej 70 stała się bowiem symbolem afery reprywatyzacyjnej – mówił w Debacie Dnia Karol Gac z portalu „Do Rzeczy.pl”. W Polskim Radiu 24 kwestię wyjaśniania nieprawidłowości wokół reprywatyzacji w stolicy komentował również Mateusz Baczyński z „Onet.pl”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja

Były urzędnik zaprzecza słowom Gronkiewicz-Waltz. Komentarze

Przesłuchiwany przez komisję do spraw reprywatyzacji były urzędnik stołecznego ratusza Krzysztof Śledziewski zaprzecza oskarżeniom prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Komisja bada zwrot działki pod dawnym adresem Chmielna 70. Zeznania komentowała w Polskim Radiu 24 Zofia Gońda i Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa oraz radca prawny dr Łukasz Bernatowicz.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz

Komisja Weryfikacyjna. Pod lupą działka przy Chmielnej 70

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zakończyła w czwartek rozprawę ws. działki o dawnym adresie Chmielna 70. Przesłuchano świadka i dwóch beneficjentów decyzji zwrotowej. Trzeci beneficjent - Marzena K. odmówiła składania zeznań. Komisja za nieusprawiedliwione niestawiennictwo ukarała też grzywną w wysokości 3 tys. zł prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa reprywatyzacja Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Hanna Gronkiewicz-Waltz

Komisja weryfikacyjna zbada sprawę działki przy Chmielnej

Komisja weryfikacyjna zbada dziś sprawę działki przy Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70, od której w 2016 r. zaczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy. Prokuratorskie zarzuty od stycznia br. mają osoby zaangażowane w jej zwrot, m.in. b. wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Ratusza Jakub R. i znany "handlarz roszczeń" mec. Robert N. (obaj są w areszcie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Warszawa reprywatyzacja