Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

Komisja weryfikacyjna podjęła decyzję ws. Poznańskiej 14

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła w poniedziałek decyzję władz Warszawy z 2013 r. w sprawie ul. Poznańskiej 14. Nieruchomość ta została wtedy przekazana w użytkowanie wieczyste spadkobiercy dawnych właścicieli; reprezentował go adwokat Robert N.  To pierwszy budynek z lokatorami, którego zwrot zbadała Komisja Weryfikacyjna, zajmująca się reprywatyzacją w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja dzika reprywatyzacja POLSKA

"Taka decyzja ws. Poznańskiej 14 była oczekiwana"

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła w poniedziałek decyzję władz Warszawy z 2013 r. w sprawie ul. Poznańskiej 14. Nieruchomość ta została wtedy przekazana w użytkowanie wieczyste spadkobiercy dawnych właścicieli; reprezentował go adwokat Robert N. O decyzji komisji reprywatyzacyjnej mówił w audycji Północ-Południe Jan Popławski ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja

Patryk Jaki o sprawie willi Wojciecha Jaruzelskiego

- Poprosiłem w trybie pilnym o dokumenty dotyczące sprawy willi Wojciecha Jaruzelskiego, prawdopodobnie komisja się nią zajmie - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Wojciech Jaruzelski kamienica Ministerstwo Sprawiedliwości sąd reformy

Nad władzami Warszawy był rozciągnięty parasol ochronny?

– W pewnym momencie nad władzami Warszawy mógł być rozciągnięty parasol ochronny związany z reprywatyzacją – powiedział Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości i członek Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W audycji „Jeden na Jednego” rozmowa na temat prac Komisji, a także stosunku do jej działania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Warszawa Komisja Weryfikacyjna PiS POLSKA

Kulisy próby przejęcia kamienicy przy Wspólnej 54

Na przykładzie kamienicy przy ul. Wspólnej 54 Warszawie obserwować można funkcjonowanie syndykatu, który pod osłoną urzędu miasta, przejmuje stołeczne nieruchomości. Powstały jeszcze na przełomie wieków budynek przeżył wojnę nie tknięta. Ponadto ma czystą księgą wieczystą – bez żadnych roszczeń byłych właścicieli, którzy przed wojną sprzedali ją miastu. To jeden z najdroższych gruntów w Polsce. O próbie przejęcia kamienicy w audycji Kulisy Spraw mówiła Eliza Dorosz-Panek, członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa afera reprywatyzacyjna reprywatyzacja

Wolne Miasto Warszawa o kamienicy przy Nieborowskiej 15

Kamienica przy ul. Nieborowskiej 15 w Warszawie nigdy nie powinna zostać zreprywatyzowana – twierdzą członkowie stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Aktywiści powołują się na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ponadto podkreślają, że budynek został oddany w zarząd rodzinie obecnego wiceprezydenta Witolda Pahla, który w stołecznym ratuszu odpowiada za reprywatyzację. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja kamienica Warszawa

„W sprawie reprywatyzacji prowadzonych jest 150 śledztw”

„Komisja weryfikacyjna przez cały okres działania zebrała potężny materiał dowodowy, który jest jednym wielkim aktem oskarżenia wobec prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz” - mówił w czwartek szef komisji wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. O pracach komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji mówił w Polskim Radiu 24 członek komisji Sebastian Kaleta z PiS-u.
Zobacz więcej na temat:  Sebastian Kaleta Prawo i Sprawiedliwość Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości

Debata Poranka: Radykalny islam wykorzystuje błędy Europy

- Nie ma związku między falą uciekinierów, którzy próbują uciec przed wojną i prześladowaniami w Syrii, Erytrei czy Afganistanie a aktami terroryzmu w Europie. Jest natomiast związek między bardzo mętną polityką świata zachodniego na Bliskim Wschodzie a zwiększaniem zagrożenia terrorystycznego w naszym regionie – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. Gościem Polskiego Radia 24 był również Michał Rachoń z Telewizji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Patryk Jaki islam

"Źródłem patologii brak ustawy reprywatyzacyjnej"

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy badała w środę sprawę nieruchomości Marszałkowskiej 43 zwróconej w 2010 r. – Dziś najbardziej do tej pory owocne posiedzenie komisji weryfikacyjnej – ocenił na Twitterze jej przewodniczący Patryk Jaki. W audycji "Pólnoc-Południe" m.in. o dzikiej reprywatyzacjhi w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna Patryk Jaki reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz