Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

CBA alarmowało prokuraturę o aferze reprywatyzacyjnej

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Warszawie już w 2015 roku otrzymała zawiadomienie w sprawie nadużyć przy reprywatyzacji stołecznych nieruchomości, jednak odmówiła wszczęcia śledztwa. Postępowanie wszczął za to Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej w sprawie niedopełnienia obowiązków i rażącej obrazy przepisów prawa. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja prokuratura Warszawa przestępczość POLSKA

"Dekret Bieruta odbija nam się czkawką"

Kto naprawdę napisał dekret Bieruta? Dlaczego wraca mit "małego Paryża", a przepadła duma z tego, że "cały naród zbudował swoją stolicę"? Do kogo dziś należy miasto? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w książce "Spór o odbudowę Warszawy. Od gruzów do reprywatyzacji" pod redakcją Tomasza Fudali. Autor z Muzeum Sztuki Nowoczesnej był gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa architektura Bolesław Bierut reprywatyzacja

Spór wokół reformy wymiaru sprawiedliwości

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf krytykuje wniosek PiS o zbadanie, czy jej wybór był zgodny z ustawą zasadniczą. Wczoraj, wniosek w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego zgłosiła grupa 50 posłów partii Jarosława Kaczyńskiego. O sporze wokół reformy wymiaru sprawiedliwości mówili w Debacie Dnia Łukasz Lipiński (Polityka Insight) i Piotr Nisztor (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reprywatyzacja Senat Warszawa

Ekolodzy alarmują: ustawa ministra Szyszki jest szkodliwa

W sobotę skwer w centrum Warszawy został ogołocony z drzew i krzewów. Wycinka odbyła się tuż przed Urzędem Dzielnicy Warszawa – Śródmieście. Jak tłumaczą urzędnicy, działka należy do osób prywatnych. W magazynie reporterów o sprawie mówili Karol Perkowski ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 drzewa środowisko Jan Szyszko ministerstwo środowiska ekologia Warszawa Miasto Jest Nasze Paweł Mucha reprywatyzacja