Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Warszawa: kamienica oddana zmarłemu 50 lat wcześniej

Kamienicę przy Joteyki 13 w Warszawie oddano w zarząd współwłaścicielowi, który nie żył od 50 lat. Jego kuratorem w 2008 roku ustanowiono córkę ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Jan Śpiewak z "Wolnego Miasta Warszawa" mówi o skandalu. Mecenas, który składał wniosek o ustanowienie kuratora, twierdzi niatomiast, że nie wiedział iż Aleksander Piekarski zmarł 50 lat wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Sprawa nieruchomości przy ul. Joteyki 13 pod lupą prokuratury

Od sierpnia br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Joteyki 13 - podała w czwartek Prokuratura Krajowa. Postępowanie dotyczy możliwego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych z lat 2008-2010 przez działających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na rzecz spadkobierców nieruchomości, urzędników Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) w Warszawie oraz urzędników m.st. Warszawy, w tym - w b. Biurze Gospodarki Nieruchomościami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

"Namawiamy prezydent Warszawy, by stanęła przed komisją"

– Namawiamy Hannę Gronkiewicz-Waltz, by stanęła przed komisją weryfikacyjną (…) – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Prezydent Warszawy kolejny raz nie stawiła się na wezwanie organu kierowanego przez Patryka Jakiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Mateusz Święcicki Platforma Obywatelska

Jak "czyszczono" kamienicę przy Nowogrodzkiej: dewastacje...

Komisja weryfikacyjną może cofnąć decyzję o reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Nowogrodzkiej 6A. Powodem jest naruszenie ważnego interesu społecznego i nękanie lokatorów. Taką informację przekazał przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Janem Popławskim (Miasto jest Nasze).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa

"Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji"

– Hanna Gronkiewicz-Waltz przekracza wszystkie możliwe granice; powinna podać się do dymisji (…) – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15. W środę komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6A, a prezydent stolicy po raz kolejny nie stawiła się na wezwanie organu. W PR24 również komentarz członków komisji – Sebastiana Kalety, Łukasza Kondratki i Roberta Kropiwnickiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Marek Jakubiak Sebastian Kaleta Kukiz'15

Reprywatyzacja. "Lokatorzy często wyręczali urząd miasta"

– Dobrze, że w pracach komisji weryfikacyjnej uczestniczą poszkodowani lokatorzy reprywatyzowanych kamienic – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mencwel (Miasto jest Nasze). Komisja weryfikacyjna w środę zajmuje się zwrotem nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 6a. To kolejny adres, który został przejęty wraz z lokatorami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Hanna Gronkiewicz-Waltz jest to winna wyborcom"

– Hanna Gronkiewicz-Waltz nie została wybrana urząd prezydenta Warszawy przez PO ani przez PiS, a przez mieszkańców miasta. Teraz warszawiacy mogą na własne oczy zobaczyć, jak ich okradano w kontekście reprywatyzacji – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Kraków Kukiz'15

"Żadna władza nie potrafiła sobie poradzić z reprywatyzacją"

– Wierzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz da się przekonać i podzieli się z komisją weryfikacyjną swoją wiedzą i przemyśleniami na temat tego, dlaczego doszło do „dzikiej” reprywatyzacji – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Gościem programu była także Justyna Samolińska z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Paweł Rabiej Nowoczesna partia Razem Warszawa reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Patryk Jaki zaprasza prezydent Warszawy. Komentarze

Niech pani prezydent Gronkiewicz-Waltz razem z zarządem PO zaproponuje termin, kiedy chce stawić się przed komisją weryfikacyjną. My ten termin przyjmiemy – powiedział w odpowiedzi na słowa prezydent Warszawy przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy i Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa

Eksperci o ustawie reprywatyzacyjnej. „Restrykcyjna”

W ostatnich dniach Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, zaprezentował projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. – Mamy nadzieję, że ten dokument „przejdzie” przez Sejm – mówiła w Polskim Radiu 24 Zofia Gońda-Sobczak z Wolnego Miasta Warszawa. Sprawę na naszej antenie komentował także Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja duża ustawa reprywatyzacyjna Patryk Jaki

Czy audyt dotyczący reprywatyzacji w Warszawie pomoże prezydent miasta?

Mamy kolejną odsłonę wojny między prezydent Warszawy a Komisją Weryfikacyjną. Hanna Gronkiewicz-Waltz, do tej pory w głębokiej defensywie, przystąpiła do kontrataku. Tarczą, którą zamierza się bronić, będą wyniki wewnętrznego audytu miasta stołecznego Warszawy dotyczącego decyzji reprywatyzacyjnych z ostatnich 26 lat.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Marcin Święcicki Tomasz Rzymkowski PiS Wojciech Dąbrowski

Zarząd komisaryczny zastąpi HGW? Patryk Jaki komentuje

Prezydent Warszawy zaskarżyła do sądu decyzje komisji weryfikacyjnej, które skutkowały przywróceniem miastu kilku działek. - Działania HGW szkodzą, gdyż odzyskane mienie może ponownie trafić do handlarzy roszczeń - mówi portalowi PolskieRadio.pl poseł PiS Paweł Lisiecki. Z kolei Piotr Ikonowicz uważa, że w Warszawie należy ustanowić zarząd komisaryczny.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS POLSKA Komisja Weryfikacyjna