Polskie Radio
Section05
Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji"

– Hanna Gronkiewicz-Waltz przekracza wszystkie możliwe granice; powinna podać się do dymisji (…) – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15. W środę komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6A, a prezydent stolicy po raz kolejny nie stawiła się na wezwanie organu. W PR24 również komentarz członków komisji – Sebastiana Kalety, Łukasza Kondratki i Roberta Kropiwnickiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Marek Jakubiak Sebastian Kaleta Kukiz'15

Reprywatyzacja. "Lokatorzy często wyręczali urząd miasta"

– Dobrze, że w pracach komisji weryfikacyjnej uczestniczą poszkodowani lokatorzy reprywatyzowanych kamienic – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mencwel (Miasto jest Nasze). Komisja weryfikacyjna w środę zajmuje się zwrotem nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 6a. To kolejny adres, który został przejęty wraz z lokatorami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Hanna Gronkiewicz-Waltz jest to winna wyborcom"

– Hanna Gronkiewicz-Waltz nie została wybrana urząd prezydenta Warszawy przez PO ani przez PiS, a przez mieszkańców miasta. Teraz warszawiacy mogą na własne oczy zobaczyć, jak ich okradano w kontekście reprywatyzacji – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Kraków Kukiz'15

"Żadna władza nie potrafiła sobie poradzić z reprywatyzacją"

– Wierzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz da się przekonać i podzieli się z komisją weryfikacyjną swoją wiedzą i przemyśleniami na temat tego, dlaczego doszło do „dzikiej” reprywatyzacji – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Gościem programu była także Justyna Samolińska z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Paweł Rabiej Nowoczesna partia Razem Warszawa reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Patryk Jaki zaprasza prezydent Warszawy. Komentarze

Niech pani prezydent Gronkiewicz-Waltz razem z zarządem PO zaproponuje termin, kiedy chce stawić się przed komisją weryfikacyjną. My ten termin przyjmiemy – powiedział w odpowiedzi na słowa prezydent Warszawy przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy i Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa

Konwencja PO. "Nie spodziewam się niczego nowego"

21 października odbędzie się ogólnopolska konwencja PO w Łodzi. Na konwencji przyjęty ma zostać program partii na przyszłoroczne wybory samorządowe i zaktualizowany statut partii. – Nie spodziewam się niczego nowego – powiedział Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentował także Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Hanna Gronkiewicz-Waltz Prawo i Sprawiedliwość

Czy audyt dotyczący reprywatyzacji w Warszawie pomoże prezydent miasta?

Mamy kolejną odsłonę wojny między prezydent Warszawy a Komisją Weryfikacyjną. Hanna Gronkiewicz-Waltz, do tej pory w głębokiej defensywie, przystąpiła do kontrataku. Tarczą, którą zamierza się bronić, będą wyniki wewnętrznego audytu miasta stołecznego Warszawy dotyczącego decyzji reprywatyzacyjnych z ostatnich 26 lat.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Marcin Święcicki Tomasz Rzymkowski PiS Wojciech Dąbrowski

"PiS ma większe poparcie niż cała opozycja razem wzięta"

W najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych CBOS, PiS cieszy się poparciem na poziomie 47 proc., PO – 16 proc., Kukiz’15 – 8 proc., a Nowoczesna – 6 proc. W badaniu 3 proc. poparcia uzyskało PSL, a 2 proc. – SLD. Wyniki sondażu komentowali w Debacie Dnia Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność), Grzegorz Łaguna (Superstacja) i Antoni Trzmiel (TVP, Do Rzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaż PiS Platforma Obywatelska Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja