Fotograf na festiwalu. Co może, a czego nie?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 20:44
Pracy fotografa na festiwalu muzycznym zazdrości wielu. Wydaje się, że jest najbliżej gwiazd, ma dostęp do miejsce, do których my, jako uczestniczy muzycznych imprez nie mamy wstępu. Ale i on ma określone warunki pracy. 
Fotograf na koncercie ma ściśle określone warunki pracy
Fotograf na koncercie ma ściśle określone warunki pracyFoto: shutterstock/Christian Bertrand

O pracy fotografa na festiwalach muzycznych marzy wielu. To oni są blisko naszych idoli, często mają najlepszy widok na scenę. Jednak ich praca określona jest szczególnymi warunkami. Jak się okazuje można ich spotkać w fosie, ale np. tylko na trzech pierwszych kawałkach. Wchodzą na scenę, ale nie mogą przeszkadzać. W audycji "Kto pytał?" zdradzimy tajniki tej pracy, sprawdzimy, czy rzeczywiście jest tak kolorowo. Sprawdzimy też jak fotografować artystów podczas koncertów, co trzeba ustalić wcześniej, gdzie można wejść o czego lepiej nie pokazywać.

W drugiej godzinie audycji porozmawiamy o najnowszym kryminale Lisy Gardner "Kanion Śmierci". Ta książka to druga z powieści o Frankie Elkin - powracającej do zdrowia alkoholiczki, z uporem szukającej zaginionych osób, które od dawna znajdują się poza centrum zainteresowania policji czy mediów. Rozwikływanie zagadek tajemniczych zaginięć to jedyny sposób na pokonanie demonów przeszłości oraz dręczącego ją poczucia winy.

Zahaczymy też o poprzednie książki, serie z detektyw Warren, która tropi najgroźniejszych przestępców, którymi często okazują się pozornie niewinne kobiety.

Lisa Gardner jest obecnie jedną z najbardziej znanych i najchętniej czytanych autorek kryminałów. Sprawdzimy na czym polega jej fenomen. 

W "Kto pytał?" nie zabraknie też kalendarium. Przypomnimy co działo się 3 września w przeszłości. 

***

Na audycję "Kto pytał?" - w sobotę (02.09) o godz. 12.00 - zaprasza Weronika Puszkar.

pj

Czytaj także

Fotograficznych aparatów czar - dawna sztuka fotografii

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 12:40
Dominik Jędryka to miłośnik fotografii w starym stylu. - To moja prawdziwa pasja i hobby - mówi w Czwórce. Wraz z nim przenosimy się w czasie i sprawdzamy, jak fotografia zmieniła się na przestrzeni wieków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Fotografii. Poznaj jej cuda, historię i ciekawostki

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2023 12:36
Policzono, że każdego dnia na całym świecie robimy ponad cztery i pół miliarda zdjęć. Ze sztuki dostępnej niewielu, przez dekady fotografia stała się powszechna. Dlatego, z okazji światowego Dnia Fotografii, w "Pasjonautach" rozmawiamy o… fotografii. 
rozwiń zwiń