Euro 2024. Polska reprezentacja gra z Austrią. Co się dzieje w Berlinie?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2024 17:40
Biorąca udział w Euro 2024 reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Austrii. Dla Biało-Czerwonych mogą to być minuty, które zadecydują o naszym być albo nie być w turnieju. - W Berlinie jest dużo polskich i austriackich kibiców, ich fala napływa na ten przepiękny stadion. Atmosfera jest bardzo dobra. Polscy kibice rozśpiewani - mówi reporter Czwórki Jeremi Angowski. - Ludzie śpiewają w drodze na stadion, w metrze i w pociągach. Widać na każdej praktycznie uliczce Berlina, że tu się odbywa wielka piłkarska impreza.
Euro 2024. Mecz Polska-Austria przyciągnął do Berlina tysiące polskich kibiców.
Euro 2024. Mecz Polska-Austria przyciągnął do Berlina tysiące polskich kibiców. Foto: PAP/Marcin Bielecki
  • W Niemczech trwają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024,
  • W Berlinie, w meczu z Austrią, polska reprezentacja zawalczy o wyjście ze swojej grupy. 
  • Na miejscu jest reporter Czwórki Jeremi Angowski.

Mecz Polska - Austria prawdopodobnie zadecyduje o losie Polaków na Euro 2024. W starciu z teoretycznie najsłabszym rywalem z grupy trzeba poszukać wygranej - i właśnie po nią nasi piłkarze wychodzą na boisko. Polscy zawodnicy rozpoczęli rywalizację w grupie D mistrzostw Europy od niedzielnego meczu z Holandią. Biało-Czerwoni zagrali w Hamburgu dobre spotkanie, jednak przegrali z faworyzowanymi "Oranje" 1:2. Reprezentacja Polski wciąż ma szanse na awans do 1/8 finału Euro 2024. Aby to osiągnąć, kluczowy będzie drugi mecz grupowy z reprezentacją Austrii, która również przegrała pierwszy pojedynek, w Duesseldorfie z Francuzami, 0:1. Spotkanie odbywa się na Olympiastadion w Berlinie.

Polscy kibice w Berlinie

Podopieczni Michała Probierza mogli liczyć na doping polskich kibiców, którzy licznie przybyli do stolicy Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że to oni jak zawsze będą dzisiaj dodatkowym zawodnikiem naszej drużyny.

- Berlin żyje mistrzostwami Europy w piłce nożnej. To widać na ulicach, ale też na dojazdach. Jechałem specjalnym pociągiem z kibicami reprezentacji Polski, już tam wszyscy żyli tym meczem. Wysiadając na stacji, widziałem również setki fanów reprezentacji Polski, ale także dużo Austriaków - opowiada nasz wysłannik. - W Berlinie są "fan zony" w różnych miejscach, więc tak naprawdę gdzie się nie pójdzie, to można zobaczyć fanów futbolu.Największa grupa polskich fanów wyruszyła na Stadion Olimpijski wczesnym popołudniem spod Bramy Brandenburskiej. "Berlin jest nasz!" - krzyczeli w trakcie przemarszu. Pozostali docierali na stadion pojedynczo lub w małych grupkach. Długo przed otwarciem stadionu w jego okolicach kłębił się już tłum ludzi. Nie zabrakło odpalanych rac. Większość stanowią Polacy, co oznacza, że - w przeciwieństwie do niedzielnego meczu z Holandią w Hamburgu - kibice kadry Probierza będą liczniejsi na trybunach. W niektórych sektorach zwolenników "Oranje" i Biało-Czerwonych trudno może być jednak od siebie odróżnić, bo flagi obu krajów mają podobne kolory.


Posłuchaj
08:43 CZWORKA/Reset - mecz polska Austria Berlin 21.06.2024.mp3 Z Berlina Jeremi Angowski o atmosferze przed meczem Polska-Austria (Reset/Czwórka)

 


Euro 2024 na antenach Polskiego Radia i w specjalnym serwisie polskieradio.pl/Euro2024 Euro 2024 na antenach Polskiego Radia i w specjalnym serwisie polskieradio.pl/Euro2024

Serwis specjalny "Euro 2024" w Polskim Radiu

Z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej Polskie Radio przygotowało serwis specjalny Euro 2024. To niezbędnik kibica, z terminarzami, opisami drużyn, historią Euro, informacjami o reprezentacji Polski i wszystkich ekipach biorących udział w piłkarskim wydarzeniu roku. W serwisie dostępne będą relacje na żywo z meczów Euro, transmisje spotkań Polaków, meczu otwarcia czy finału oraz specjalne audycje, zapowiedzi, wywiady i analizy, a także relacje wysłanników Polskiego Radia.

W serwisie można znaleźć przejrzysty terminarz, gdzie na bieżąco podczas każdego meczu jest aktualizowany wynik i tabela każdej grupy. Piłkarskie mistrzostwa Europy w Polskim Radiu śledzimy od początku rozgrywek aż do finałowego meczu, który odbędzie się 15 lipca 2024 roku. Przed każdym także specjalne studio w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Reset

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Jeremi Angowski

Data emisji: 21.06.2024

Godzina emisji: 17.15

aw/IAR/PR24/wmkor

Czytaj także

Moda na boisku. Stylizacja polskiego selekcjonera podbija świat

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 15:25
Euro 2024 nabiera rozpędu. Tuż przed meczem polskiej reprezentacji z Austrią wracamy do pierwszego meczu Biało-Czerwonych w turnieju. Podczas zmagań z drużyną Holandii oczy kibiców przyciągała nie tylko gra naszych piłkarzy, ale także stylizacja polskiego selekcjonera Michała Probierza. W Czwórce opowiada o niej Albert Borowiecki.
rozwiń zwiń