Studenci razem na rzecz WOŚP. Wielki finał na Politechnice Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 16:50
Gmach Główny Politechniki Warszawskiej po raz kolejny stanie się domem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał WOŚP już w niedzielę, 28 stycznia. 
Politechnika Warszawska już po raz kolejny przyłącza się do WOŚP. Uczelniany finał - już w niedzielę, 28 stycznia.
Politechnika Warszawska już po raz kolejny przyłącza się do WOŚP. Uczelniany finał - już w niedzielę, 28 stycznia.Foto: Politechnika Warszawska/Facebook
  • W tym roku Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz 32.
  • Hasło tegorocznego finału to "Płuca po pandemii".
  • W akcję po raz kolejny włączyli się studenci Politechniki Warszawskiej.
  • 28 stycznia zapraszają na uczelniany finał WOŚP, na którym nie zabraknie rakiet, łazików i robotów. 
  • - Zapraszamy też tych, którzy jeszcze nigdy nie byli na naszej uczelni. To dobra okazja, żeby przyjrzeć się z bliska fantastycznej Auli w Gmachu Głównym PW - zachęca Agnieszka Kapela z Biura Komunikacji i Promocji PW.

Hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to "Płuca po pandemii". Taką decyzję podjęła Fundacja WOŚP po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na bardzo poważne konsekwencje COVID-19 - zarówno u najmłodszych, jak i dorosłych.

Studenci Politechniki Warszawskiej od lat grają z Owsiakiem

Jak co roku do akcji Jurka Owsiaka dołączyli studenci Politechniki Warszawskiej. W programie imprezy, która odbędzie się w niedzielę w głównym gmachu uczelni, znajdą się koncerty, licytacje na żywo, zabawy i warsztaty dla dzieci i całych rodzin oraz spotkania ze światem nauki i techniki. 

Finał "nie z tej ziemi"

- Chcemy pokazać, co ciekawego robią studenci z kół naukowych i organizacji działających na naszej uczelni. A mamy ich całkiem sporo - mówi Agnieszka Kapela z Biura Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej. - W wydarzeniu wezmą udział m.in. doktoranci z zespołu, który specjalizuje się w tematyce tegorocznego finału, a mianowicie w urządzeniach wspomagających leczenie chorób płuc. Pokażą nagradzane w Polsce i za granicą urządzenia do rehabilitacji oddechowej Notos i Boreas.

Na finale WOŚP zaprezentuje się także Koło Astronautyczne PW. - Przygotowaliśmy cały segment kosmiczny. Będą rakiety, łazik marsjański i modele satelitów, które tworzą nasi studenci. Koło CIM pochwali się robotami - wymienia rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Może zabrzmi to dziwnie, ale zapraszamy też tych, którzy interesują się architekturą i jeszcze nigdy nie byli na naszej uczelni. To dobra okazja, żeby przyjrzeć się z bliska fantastycznej Auli w Gmachu Głównym PW.

Zobacz także:

Wylicytuj politechnicznego misia albo naciągi perkusyjne gwiazd polskiego rocka 

Finał odbędzie się w niedzielę, ale studenci działają już dziś. - Trwają licytacje NZS-u, na których są wystawione naprawdę fajne rzeczy. Wśród nich gra we flanki z Bartoszem Szumilewiczem, przewodniczącym Klubu Flanek PW - opowiada Olgierd Usidus z Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Na aukcje trafiły także gadżety politechniczne - w tym pióro i politechniczny miś oraz… naciągi perkusyjne z autografami muzyków, którzy zagrali na Varsonaliach, a byli to między innymi członkowie zespołów Kult, Strachy na Lachy czy Myslovitz.

Rozpędźcie się z nami na 32. Finał!| Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz pierwszy wystąpi publicznie dziecięcy Chór Małych Inżynierów, a także The Engineers Band. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać na Politechnice Warszawskiej w niedzielę, 28 stycznia, od godziny 13.00 do 18.00. Wstęp jest wolny.

Posłuchaj
15:18 CZWÓRKA Czwórka do piątej - orkiestra 25.01.2024.mp3 Finał WOŚP na Politechnice Warszawskiej - co będzie się działo? (Czwórka do piątek/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Olgierd Usidus (Niezależne Zrzeszenie Studentów), Agnieszka Kapela (Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 25.01.2024

Godzina emisji: 14.15

kul, kor-wm