Polskie Radio
Section05
WOŚP 2024

WOŚP 2024. Znów padł rekord. Jurek Owsiak ogłosił wynik

281 879 118 złotych - dokładnie taką kwotę udało się zebrać podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes fundacji Jerzy Owsiak przekazał, że jest to kolejny rekord w historii WOŚP. To o ponad 38 milionów złotych więcej niż w ubiegłym, również rekordowym roku.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy społeczeństwo POLSKA akcje charytatywne Jerzy Owsiak zdrowie pandemia COVID-19 WOŚP 2024

MotoOrkiestra Świątecznej Pomocy. "Z pasją przez życie" - reportaż Urszuli Żółtowskiej [POSŁUCHAJ]

MotoOrkiestra Świątecznej Pomocy to motoryzacyjna część Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O historii inicjatywy i atrakcjach przygotowywanych przez tę niezwykłą grupę opowiedzieli w reportażu "Z pasją przez życie" Urszuli Żółtowskiej jej członkowie.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska WOŚP 2024 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy motoryzacja

WOŚP 2024. Zebrano ponad 175 mln złotych. Kiedy poznamy ostateczną kwotę?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32. Z informacji podanych na specjalnej konferencji wynika, że deklarowana suma zebranych środków wynosi 175 426 813 złotych. To jednak nie koniec dobrych informacji - pieniądze wciąż wpływają. Wiele licytacji internetowych zakończy się dopiero 9 lutego. Ostateczny termin na spokojne rozliczenie zbiórki ustalono natomiast na 7 marca. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP 2024 pandemia COVID-19 Karolina Rożej zdrowie

Fajerwerki w hali na finale WOŚP. Owsiak: nikt nie próbuje odwracać kota ogonem, zrobiono głupotę

Policja zabezpieczyła nagrania z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumii (Pomorskie). W trakcie wydarzenia, w zamkniętym pomieszczeniu, odpalono fajerwerki. Do tego incydentu podczas konferencji prasowej odniósł się Jurek Owsiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo WOŚP 2024 Jurek Owsiak fajerwerki regiony pomorskie

TYLKO U NAS "Wiemy, jakie są potrzeby w danym szpitalu". Prof. Maruszewski o zakupach sprzętu przez WOŚP

- Kiedy przystępujemy do zakupu, czyli do konkursu ofert WOŚP, to mamy dokument podpisany przez dyrektora każdego szpitala, do którego ma trafić sprzęt, zobowiązujący się do jego pełnego wykorzystania i utrzymania i poniesienia kosztów również takich choćby jak koszty amortyzacji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg dziecięcy, współzałożyciel WOŚP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc mukowiscydoza WOŚP 2024 społeczeństwo WOŚP COVID-19