PLAWGO o płycie "Laurki": serce zawsze należy do Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2024 17:20
- "Laurki" to płyta o miłości i o emocjach, które towarzyszą mi i pewnie większości osób przy wchodzeniu w relacje - mówi PLAWGO o swoim debiutanckim albumie. 
PLAWGO i Numer Raz w Czwórce.
PLAWGO i Numer Raz w Czwórce.Foto: Piotr Podlewski/Polskie Radio
  • 19 czerwca ukazał się album PLAWGO "Laurki".
  • Album opowiada o miłości i o wchodzeniu w relacje.
  • Płytę wyprodukował Fler, producent, który wcześniej zajmował się techno i jazzem.

Kim jest PLAWGO?

PLAWGO to raper, który chce Cię przytulić i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze - tak mówi o sobie autor. Debiutancka płyta artysty "Laurki" opowiada o związkach i emocjach przy wchodzeniu w relacje. Jest na niej dużo ciepła i pozytywnej energii.

- Serce zawsze jest Twoje, możesz się nim dzielić albo nie, ale i tak należy do Ciebie. Nie ważne czy się boję czy jestem po rozstaniu to chcę zaakceptować te uczucia i pójść dalej” - mówi PLAWGO w rozmowie z Numerem Razem w audycji "Budzikom Śmierć". 

"Laurki" z dedykacją

Za produkcję na płycie "Laurki" odpowiada Flier, który wcześniej zajmował się muzyką techno i jazzem, jednak został namówiony przez PLAWGO na zrobienie bitów rapowych.

- Pierwszym bitem, który mi wysłał, to bit, z którego później powstał utwór "Nie wiem". Teraz to mój najpopularniejszy numer - mówił raper. Artysta zdradził również, że sam wysłał Fleirowi sampel, z którego chciał, żeby zrobił bit.

Płyta nosi tytuł "Laurki", ponieważ autor dedykuje ją tym, których spotkał na swojej drodze i wszedł z nimi w relacje. - Z każdej takiej relacji się czegoś nauczyłem i jestem wdzięczny za te lekcje - mówił.

"Hey Ya" - pisenka idealna

Podczas wywiadu z Numerem Razem, PLAWGO zdradził również, jaka jest jego wizja idealnej piosenki. - Mój ideał piosenki to "Hey Ya" Outkast. Tam jest mnóstwo ważnej i nie koniecznie łatwej treści podanej w totalnie rozrywkowej formie. Dla mnie utwór musi mieć dobrą treść ale też musi być rozrywką - tłumaczył.

Posłuchaj
27:58 CZWÓRKA Budzikom smierc - plawgo 04.07.2024.mp3 PLAWGO o debiutanckiej płycie "Laurki" (Budzikom śmierć!/Czwórka)

Raper opowiadał również, czym dla niego jest bycie artystą i jak podchodzi do pracy twórczej.

- Sztuka to opowieść o połączeniu i komunikacji między ludźmi. O tym, że chcesz znaleźć wspólny element, wspólny język. Mam w sobie dużo miłości do innych ludzi i staram się wszystkim dobrze życzyć. Moje główne zadanie jako artysty to szukanie w sobie czegoś, co będzie rezonować w innych. To jest rzecz o komunikacji z innymi. Żeby znaleźć to w sobie muszę być sam. Jest to ciekawy paradoks - opowiadał.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PLAWGO (@plawgo.ofc)

"Myślałem, że jestem za stary na wydanie płyty"

PLAWGO rapem interesuje się od dziecka, jednak przez wiele lat pisał jedynie do szuflady. Dopiero w 2021 roku opublikował swój pierwszy singiel, po którym przez dłuższy czas nie mógł się zebrać do wydania albumu. Jak sam tłumaczył: - Długo mi zajęło żeby się przekonać, że mogę sobie na to pozwolić. Myślałem, że jestem na to za stary.

Zobacz także:

***

Tytuł audycjiBudzikom śmierć!

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Gość: PLAWGO (raper)

Data emisji: 04.07.2024

Godzina emisji: 9.05

mj/kul

Czytaj także

"Jacanabicie". Łysonżi, Ninjah, Skorup i Jaca jako "drużyna Byków"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2024 09:30
"Jacanabicie" to wspólny projekt wytrawnego kwartetu hip-hopowego w składzie Łysonżi, Ninjah, Skorup i Jaca. - Zrobiliśmy to na zajawce, bez konkretnego planu. Wszystko wyszło naturalnie i to chyba największy atut naszego "dream teamu" - opowiadają goście Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trials X - legenda polskiego hip-hopu i reedycja kultowej płyty "Prawda, cel, przesłanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2024 15:04
Niedawno minęło 30 lat od premiery kultowego wydawnictwa "Prawda, cel, przesłanie" prekursorów polskiego hip-hopu w Polsce Trails X. - Wiele lat obiecywaliśmy fanom, że pojawi się reedycja. Też pojawiały się zapytania o ślady utworów i możliwość remiksowania naszych kawałków - mówią w Czwórce Tiger i Platoon. - Więc bodźców było wiele, i tak pojawiła się płyta winylowa.
rozwiń zwiń