Rosalie. o "Nie cierpie nie": Nie chciałam ubierać uśmiechu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2024 15:16
Po żywiołowym coverze "Żałuję" i singlu "Wędrówka dusz" dla Rosalie. nadszedł czas wydania epki z Chloe Martini. "Nie cierpie nie" powstała z obserwacji świata, potrzeby wyrzucenia z siebie cierpienia. 
Rosalie. i Ula Kaczyńska
Rosalie. i Ula KaczyńskaFoto: Piotr Podlewski/Polskie Radio
  • Wystartowały pierwsze koncerty projektu Rosalie., Moniki Brodki i Margaret "Babie lato". 
  • Ostatni tydzień to też premiera najnowszej epki Rosalie. i Chloe Martini "Nie cierpie nie", odmiennej w klimacie od jej poprzednich płyt.  
  • "Nie cierpie nie" to zmiana wokalu, ale też brzmienia. 
  • Gościnnie na minialbumie pojawia się Dawid Podsiadło w utworze "Biały bez". 
  • - Ta epka dotyka tematyki niesprawiedliwości na świecie, tego, co nas otacza od wielu lat. Te wszystkie emocje musiały ze mnie wyjść - komentuje artystka. 

Za Rosalie. intensywny tydzień - możemy się już cieszyć jej nową epką, którą stworzyła wraz z Chloe Martini, ale także oglądać i słuchać artystki na koncertach Babiego lata, którego hymnem i piosenką zapowiadającą jest "Błyszczę" w wykonaniu Brodki, Margaret i Rosalie. Ula Kaczyńska wysoko ocenia premierowy koncert, nowe aranżacje utworów z lat osiemdziesiątych i dwutysięcznych, a także trzy główne wokalistki projektu w roli chórzystek. 

- My się świetnie bawimy z dziewczynami. To coś, co zaraża. Czułam duży stres przed koncertem, ale w pewnym momencie to puściło, wszystko się odmieniło. Gdy patrzę na Monię i Meggi to każda z nas ma wielki uśmiech na twarzy. Traktujemy to jako guilty pleasure. Ludzie idą w to razem z nami. Mnóstwo zabawy się za tym kryje - komentuje Rosalie. 

Rosalie.: tu nie owijam w bawełnę

Nieco mniej radości jest na najnowszej epce artystki. Po roku od wydania "Motherlode" i czterech latach od "IDeal" Rosalie. wraca do korzeni. 

Posłuchaj
21:26 czwórka budzikom śmierć 08.07.2024 rosalie. 9.11.mp3 Rosalie. opowiada o epce "Nie cierpie nie" (Budzikom śmierć/Czwórka)

 

- "IDeal" była płytą pokrytą brokatem. "Motherload" mnie bardzo przebudziła, miałam poczucie, że zmierzam w bardziej szczerą stronę, na pewno częściowo smutniejszą, a muzycznie i brzmieniowo - nową - mówi gościni Uli Kaczyńskiej. - Mam tendencję, by zaskakiwać słuchaczy, lubię chyba takie twisty, również u artystów, których sama słucham. Szybko się nudzę, potrzebuję zmian. 

Rosalie. przyznaje, że z Chloe Martini znalazły nowe miejsce. Przypomina też, że już przy "Motherlode" pojawił się pomysł wzięcia gitar do produkcji. - Ten brud, towarzystwo alternatywnego bardzo autora, czyli Astmy, bardzo szczere rozmowy, dały nam obojgu do myślenia, doprowadziły nas do takich, a nie innych tekstów. Tu nie ma owijania w bawełnę, jest kawa na ławę i absolutnie emocjonalne wokale, które ze mną zostają - dodaje. 

Wokalna paleta Rosalie. 

Szepcące, bliskie wokale Rosalie. zastąpiła niższymi rejestrami. W rozmowie z Ulą Kaczyńską zdradza, że zawsze lubiła eksperymentować z wokalem, a teraz pozwoliła sobie na to, żeby jej się to podobało.


Rosalie., Chloe Martini – NIE MÓWIMY NIC/Rosalie.

Współpraca z Dawidem Podsiadłą

W utworze "Biały bez" słyszymy Dawida Podsiadłę. Rosalie. przyznaje, że wcale nie było łatwo go do współpracy namówić - próbowała kilka razy. 

- Zaprosiłam go do utworu "Raj", i nie była to pierwsza propozycja. Odmówił, pisząc mi, że jego zdaniem utwór jest kompletny i nie widzi w nim miejsca dla siebie. Ja uznałam, że albo mu się ten numer nie podoba i nie potrafi mi tego powiedzieć, albo rzeczywiście tak jest - opowiada wokalistka. - Nie poddałam się. Miałam poczucie, że wszystko w swoim czasie. Przyszedł czas na "Biały bez". Jak skończyłyśmy z Chloe pisać melodię i tekst po angielsku, to pomyślałam, że Dawid musi tu być. Podobnie pomyślała Chloe. Napisałam do niego i dostałam telefon, że działamy. Współpraca z Dawidem to totalna przyjemność. To mega ciepły, otwarty, przezabawny chłopak. Byłam super zaskoczona, jak nasze wokale pięknie razem brzmią. 

Rosalie., Chloe Martini - BIAŁY BEZ feat. Dawid Podsiadło/Rosalie. 


"Nie cierpie nie" - co to znaczy?

Tytuł epki "Nie cierpie nie" można czytać na wiele sposobów. Rosalie. dziś najbliższa jest niezgoda na sprzeciw. - Nie lubię sprzeciwu, choć jako dziecko byłam dziewczynką, której ulubionym słowem było "nie" - bardzo się stawiałam - zdradza gościni Czwórki. - Ta epka dotyka tematyki niesprawiedliwości na świecie, tego, co nas otacza od wielu lat. Te wszystkie emocje musiały ze mnie wyjść. Pierwszy raz nie chciałam ubierać uśmiechu. Chciałam wyrzucić smutek i go pielęgnować, a nie zakrywać go radością, wcześniej miałam tendencję do tego. 

Artystka przyznaje, że na epce słychać cierpienie, ale uspokaja, że ona go już w sobie nie ma, wypuściła je. 

*** 

Tytuł audycji: Budzikom śmierć!

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Rosalie.

Data emisji: 08.07.2024

Godzina emisji: 9.11

pj/wmkor

Czytaj także

Rosalie.: singiel "Żałuję" to nie jedyna premiera w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 20:30
"Żałuję" to nowy singiel Rosalie. i producentki Chloe Martini. Jak się okazuje, to nie jedyna premiera, którą artystka planuje w tym roku. - Mam już gotową EP-kę. Będzie dużo bólu - zapowiada artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brodka, Margaret i Rosalie. w Babim Lecie. "Błyszczę" jest o uwodzeniu i sile kobiet [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 16:19
"Błyszczę" to wspólny utwór Brodki, Margaret i Rosalie. Dziewczyny nagrały go na "koloniach", a formuła open mike sprawiła, że powstał utwór o kuszeniu, uwodzeniu i sile kobiecej energii. Słuchać można go już dziś, a na żywo będzie można go usłyszeć podczas trasy Babie Lato. 
rozwiń zwiń