Rosalie.: singiel "Żałuję" to nie jedyna premiera w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 20:30
"Żałuję" to nowy singiel Rosalie. i producentki Chloe Martini. Jak się okazuje, to nie jedyna premiera, którą artystka planuje w tym roku. - Mam już gotową EP-kę. Będzie dużo bólu - zapowiada artystka.
Rosalie. w studiu Czwórki.
Rosalie. w studiu Czwórki.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Rosalie. jest jedną z najciekawszych postaci polskiej sceny alternatywnej.
  • Zadebiutowała w 2028 roku albumem "Flashback", dziś ma na koncie trzy płyty.
  • Najnowszy singiel to "Żałuję" - piosenka, którą śpiewała Ewelina Flinta.
  • Rosalie. zapowiada też wydanie nowej EP-ki. 

"Jestem zbyt nieśmiała na talent show"

W oryginale piosenkę "Żałuję" śpiewała Ewelina Flinta. Utwór znalazł się na płycie artystki wydanej w 2003 roku. Rok wcześniej Ewelina Flinta wystąpiła w pierwszej odsłonie pierwszego w Polsce muzycznego talent show "Idol". Zajęła w nim drugie miejsce. 

- Nigdy nie zdecydowałabym się na udział w takim programie, choć oglądałam go, kiedy mieszkałam w Niemczech i z ekscytacją przyglądałam się, jak radzą sobie w nim młodzi artyści. Gdybym uczestniczyła w takim show, byłabym przerażona, bo jestem zbyt nieśmiała. Debiut w takich okolicznościach byłby dla mnie psychicznie nie do udźwignięcia - mówi Rosalie. - Zrobiłam to w swoim czasie i w momencie, w którym byłam gotowa, żeby pokazać ludziom moją muzykę. 

Rosalie. z piosemkami O.N.A. i zespołu Bajm

To nie pierwszy cover, który ma na koncie Rosalie. W 2021 roku z producentką Chloe Martini nagrała własną wersję legendarnej piosenki zespołu O.N.A. - "Kiedy powiem sobie dość". Z Brodką zaśpiewała "Jezioro szczęścia" grupy Bajm.

- Kiedy powiedziałam w mojej wytwórni, jaki utwór teraz weźmiemy z Chloe na warsztat, wszyscy byli bardzo zaskoczeni, bo wybór nie był oczywisty - wspomina. - Uważam jednak, że przy coverowaniu głownie chodzi o to, żeby zaskoczyć doborem repertuaru i aranżacją. Wiele osób mogłoby podejrzewać, że sięgnę po klasykę soulu, a ja wybrałam coś "zupełnie od czapy".

Rosalie., Chloe Martini - Żałuję | Rosalie.

Rosalie, zapowiada EP-kę

Utwór "Żałuję" to także pierwszy krok na drodze do nowego wydawnictwa. - W tej chwili mogę powiedzieć, że niedługo ukaże się moja EP-ka, nad którą po raz kolejny pracowałam z Chloe Martini i z asthmą - zdradza artystka. - Będzie to coś wyjątkowego, bo pierwszy raz wydaję nowy materiał tak szybko. Od premiery albumu "Motherlode" nie minął nawet rok, a ja już mam gotowe utwory. Chcę robić, chcę działać, mam team, jesteśmy jak roboty - śmieje się.  


Rosalie. w studiu Czwórki. Rosalie. w studiu Czwórki.

Zobacz też:

"Cieszę się tworzeniem tu i teraz"

Rosalie. jak dotąd wydała trzy solowe płyty: "Flashback" i "iDeal" oraz "Motherlode". W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r'n'b i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki.

- Coraz więcej eksperymentuję, co jest dużą zasługą Chloe. Wpadam do niej z pomysłem i wiem, że nie usłyszę, że tego nie da się zrobić. Nawet, jeśli wymyślam brzmienia, z którymi Chloe nie miała jak dotąd do czynienia, rozpoczynamy wspólną podróż - mówi Rosalie. - A odkąd uporałam się sama ze sobą i ze swoją głową, praca w studiu stała się dla mnie prawdziwą przyjemnością. Już nie gnam do celu, byle skończyć, byle nagrać. Cieszę się tworzeniem tu i teraz.

Babie Lato 2024 / TEASER / Brodka, Margaret, Rosalie. / Santander Letnie Brzmienia 2024

Babie Lato Orkiestra: Rosalie., Brodka, Margaret

W tym roku Rosalie. znalazła się w składzie projektu "Babie Lato" razem z Brodką i Margaret. To cykl koncertów, które odbędą się latem w całej Polsce. Singiel promujący trasę wyprodukuje Przemek Jankowiak, czyli 1988. - Czuje ekscytację, bo z każdą z artystek już pracowałam i z Przemkiem też. Jesteśmy trochę jak Atomówki - każda z innego świata, ale z mocnym charakterkiem - śmieje się artystka. 

Posłuchaj
57:20 2024_03_16 19_01_22_PR4_Departament_Tanca.mp3 Rosalie. o piosence "Żałuję" i nowej EP-ce (Departament tańca/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Departament tańca

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Rosalie.

Data emisji: 16.03.2024

Godzina emisji: 19:10

kul/mat. prasowe/pg

Czytaj także

"Nie hamujmy trzy razy". Marika i Simba połączeni przez drum and bass

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 10:30
- Wydaje mi się, że remiksy mają się dobrze, ponieważ z jednej strony jest to coś znajomego, z drugiej - słuchacze dostają zupełnie nową wersję piosenki, którą kiedyś polubili i w której "rozsiedli się" - opowiada Marika. Jej utwór "Jesteś" zremiksował drum'n'bassowy producent Simba. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

ta Ukrainka o płycie "Zgrzyt": poszukuję brzmień dla trudnych treści

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 09:50
Anastazja Ivahnenko pochodzi z Ukrainy, ale od ośmiu lat mieszka w Polsce. Kilku rzeczy doświadczyłam, zgromadziłam pakiet emocji i szans. Jedną z nich była możliwość tworzenia muzyki. Wykorzystałam ją i jako ta Ukrainka nagrałam płytę "Zgrzyt" - opowiada artystka.
rozwiń zwiń