Soniamiki: wszystko, co mnie rusza w muzyce, podszyte jest soulem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 18:20
- Moje pierwsze muzyczne wspomnienie to "Chain Of Fools" Arethy Franklin - wspomina Soniamiki. - Miałam 6 lat, kiedy usłyszałam tę piosenkę i choć zupełnie nie wiedziałam o czym ona jest, to coś w niej mocno mnie poruszyło. Nieskomplikowany, motoryczny groove został we mnie do dziś.
Audio
  • O artystycznym ADHD i przygotowaniach do nowej płyty opowiada Soniamiki (Czwórka/EX Magazine)
Soniamiki zagrała koncert w Ministerstwie Dźwięku. Teraz artystka pracuje nad trzecim studyjnym albumem
Soniamiki zagrała koncert w "Ministerstwie Dźwięku". Teraz artystka pracuje nad trzecim studyjnym albumemFoto: Bartosz Bajerski

Dalej muzyczną wrażliwość artystki kształtowali m.in. Rolling Stones, Frank Zappa i David Bowie. - To są fundamenty mojej muzyki. Wybór dość mało oryginalny, ale dający solidną bazę - mówi Soniamiki. - W trakcie poszukiwań własnej artystycznej drogi miałam też przelot na bluesa, bo moja siostra grała na harmonijce. Ale jakoś nie udało mi się wkręcić w to brzmienie na dłużej.

Zobacz: Soniamiki na koncercie w Czwórce [WIDEO] >>>

Jak dotąd Soniamiki wydała dwie płyty z muzyką, o której krytycy mówią "alternatywny pop". Oba krążki premierę miały w Niemczech. - To właśnie w Berlinie zagrałam swoje pierwsze klubowe koncerty. Tak więc sama ustawiłam sobie wysoko poprzeczkę - opowiada gość Czwórki. - Ja, instrumenty i piosenki z polskim tekstem, a naprzeciw mnie świetnie wyedukowani w muzyce berlińczycy. Okazało się, że dałam radę, że moje dźwięki wpadły im w ucho. Po koncertach podchodzili, gratulowali mi, kupowali płyty.

Obecnie artystka pracuje nad nowym krążkiem. Singiel promujący to wydawnictwo został zarejestrowany w studiu Radia Łódź. - "Falę" nagrywaliśmy w ramach akcji "Ekspresowe Sesje Nagraniowe" promującej łódzkich muzyków - mówi artystka. - Sesja trwała dzień, do dyspozycji mieliśmy profesjonalne studio. Naprawdę piękne, duże, ze świetną akustyką i fantastycznymi fachowcami. Polskie Radio to najwyższa jakość, fajne wspomnienia i takie też, mam nadzieję, będą efekty naszej pracy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowej płycie Soniamiki oraz sprawdzić jak świeci słońce w Teksasie - koniecznie posłuchaj rozmowy. Artystka gościła w "EX Magazine" u Uli Kaczyńskiej.

(kul, ei)

Czytaj także

Clock Machine: w muzyce musi być groove

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 12:30
- Ojcowie wychowali nas na klasycznym rocku, to po co mamy uciekać się do indie? - pytają muzycy Clock Machine. - Led Zeppelin, Deep Purple to były początki. Teraz dźwięków szukamy już na własną rękę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smolik: Męskie Granie Orkiestra gra bezkompromisowo

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 12:00
Tuż po premierze singla "Elektryczny" stało się jasne, że będzie to jeden z największych przebojów tego lata. Nie ma w tym nic dziwnego, bo utwór jest dziełem Orkiestry Męskie Granie, w skład której wchodzą m. in. Brodka, Dawid Podsiadło i Andrzej Smolik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń