O kondycji polskiego kina… i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2011 22:00
Jak jest w polskim kinie? Czy aktorzy mogą romansować na planie i czy w polskiej kinematografii jest równouprawnienie? Ula Kaczyńska dosłownie zasypała gradem pytań swoich gości – aktorkę Sylwię Gliwę i reżysera Janusza Kondratiuka.
Audio

W Audycji "Ex Magazine" Ula Kaczyńska rozmawiała ze swoimi Gośćmi o rodzimej kinematografii: jak się zmienia i dlaczego jest postrzegana na świecie, jako smutna, a nawet ponura.

– Takie filmy wysyła się wszędzie w świat, ponieważ tym, którzy je wybierają wydaje się, że wszędzie trzeba być poważnym i eleganckim – wyjaśniał Janusz Kondratiuk.

Jak potwierdzają Goście Czwórki, do tego niezbyt pozytywnego wizerunku naszych filmów dochodzą problemy z równouprawnieniem.

– Może nie w kinie, ale w scenariuszach w Polce nie ma równouprawnienia. Kobiety są papierowymi postaciami, są jędzami, wściekłymi i zazdrosnymi żonami, albo dzikimi kochankami niewiadomo dlaczego dziko napalonymi na tego, czy innego aktora – mówi reżyser.

Z drugiej strony, jak przekonuje Sylwia Gliwa, kobiety są często rozhisteryzowane, dlatego sama woli pracować z mężczyznami.

– Jeżeli reżyser jest zdrowy psychicznie i jest zrównoważony emocjonalnie, czyli potrafi w sposób spokojny przekazać mi, co on chce zobaczyć w kamerze i lubi rozmawiać, czyli jest komunikatywny, to ja mam ogromną frajdę i wręcz orgazmiczną przyjemność z tego, żeby dać mu dokładnie to, czego on ode mnie oczekuje– mówi.

Co wyniknęło z tej niecodziennej rozmowy? Dowiecie się słuchając fragmentu audycji "Ex Magazine", który znajdziecie w ramce z prawej strony.

KaW

Czytaj także

"Lincz" i "Milion dolarów" wchodzą na ekrany kin

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 09:22
Dwie polskie produkcje - dramat Krzysztofa Łukaszewicza "Lincz" i komedia Janusza Kondratiuka "Milion dolarów" trafią w piątek do kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemiana w... nieboszczyka

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 17:44
Masa do tworzenia ran ciętych, pojemniczki ze sztuczną krwią, gąbka, którą robi się sztuczne zadrapania, paleta kolorów, by uzyskać efekt pobicia… O tym, jak stworzyć nieboszczyka w audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na ten festiwal czekałem cztery lata"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2011 14:03
– To bardzo ciężka praca,ale i prawdziwy melanż – o atmosferze 29. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, zwycięzcach i przegranych, a także o swoim życiu aktorskim i nie tylko w "Kontrkulturze" mówi "Człowiek-Energia", czyli Mateusz Banasiuk.
rozwiń zwiń