Katarzyna Maciąg: Młoda aktorka musi walczyć o swoje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2011 20:37
Wielu widzów kojarzy ją jako Basię z serialu "Teraz albo nigdy". Inni widzieli ją w komedii romantycznej pt. "Randka w ciemno". Jeszcze inni znają ją z desek stołecznych teatrów. Katarzyna Maciąg opowiada o aktorskim dojrzewaniu.
Audio

Choć, jak przyznaje aktorka "historia z Basią się już skończyła", wciąż wielu widzów właśnie z tą serialową postacią utożsamia Katarzynę Maciąg. – Ta rola trwała określony czas, ale gdy ją grałam miałam wrażenie, że to niekończąca się historia – opowiada Maciąg. – Tymczasem okazało się, że wszystko dość szybko się nasze drogi się rozeszły.

Aktorka wspomina, że wbrew temu, czego oczekiwały od niej media, gdy miała swoje "serialowe pięć minut", zamiast biegać od stacji do stacji i udzielać wywiadów – raczej stroniła od rozgłosu. – Działałam wówczas trochę instynktownie. To było dla mnie za dużo – opowiada Maciąg. – Pojawiało się wiele informacji wyssanych z palca, jakichś dziwnych historii. Najtrudniejsze jest przyzwyczajenie się do tego, że nie ma się kontroli nad takim rozgłosem.

Zdarzało się, że ludzie podchodzili do niej i rozmawiali z nią jak z prawdziwą "Basią". – Identyfikowano mnie z tą postacią chyba przez to, ze tak często pojawiałam się na wizji jako Basia.– opowiada aktorka. – Trzeba się z tym liczyć i nauczyć się rozmawiać z ludźmi.

Jako uczennica Maciąg była jednak… ostro zbuntowana. – Przechodziłam różne etapy, ale dziś cieszę się, że miałam taki "problem z rzeczywistością" i cały czas czegoś poszukiwałam, bo wiele się wówczas nauczyłam i poznałam ciekawych ludzi, których inaczej nigdy bym pewnie nie spotkała – opowiada aktorka.

Maciąg przyznaje, że dziś jako młoda aktorka też "musi walczyć", zwłaszcza w świecie pełnym mężczyzn. – Jeśli młodzi aktorzy jasno wyrażają swoje zdanie, jest to odbierane jako przejaw silnego charakteru – opowiada aktorka. – Zdarza się jednak, że czasem aktorki są odbierane po prostu jako histeryczki.

Więcej dowiesz się, słuchając całej rozmowy w Ex Magazine.

(kd)

Czytaj także

Ola Szwed: Kocham aktorstwo, ale nienawidzę showbiznesu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 20:58
Jest aktorką, oprócz tego śpiewa, tańczy, czasem pisze. Nie wie jeszcze, co chce robić w życiu za 20 lat, ale już wie, że na razie chce skończyć studia. Ola Szwed opowiedziała w Czwórce o swoim życiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monika Mrozowska i jej liczne profesje

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 19:18
Z wykształcenia jest pedagogiem, lecz pracuje jako aktorka. Pisze także książki w związku z czym można ją uznać za pisarkę. Co więc Monika Mrozowska wpisuje w rubryce "zawód"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Grochowska: Najważniejszy jest scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 09:22
Jedną z najbardziej utalentowanych i wielokrotnie nagradzaną polską aktorkę coraz częściej można oglądać w zagranicznych produkcjach.
rozwiń zwiń