Monika Mrozowska i jej liczne profesje

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 19:18
Z wykształcenia jest pedagogiem, lecz pracuje jako aktorka. Pisze także książki w związku z czym można ją uznać za pisarkę. Co więc Monika Mrozowska wpisuje w rubryce "zawód"?
Audio

– To zależy zarówno od tego, na czym się w danym momencie koncentruję, jak i od mojego aktualnego humoru – przyznaje Monika Mrozowska, aktorka znana m.in. z serialu "Rodzina zastępcza".

Jak przyznaje gość "Ex Magazine", mimo dyplomu z pedagogiki  nie zamierza pracować w swoim zawodzie ani się do niego przyznawać. – Wystarczyło pół roku pracy jako pedagog, abym odkryła, że nie jest to moje powołanie – mówi.

Zajęcia z ceramiki - pierwsze, których się podjęła - polegały bowiem głównie na próbie uspokojeniu uczniów walczących o dostęp do kółka ceramicznego, a nie na uczeniu ich, w związku z czym definitywnie postanowiła zrezygnować z tej profesji.

– Głupio mi jest wpisywać w urzędowych drukach autorka książek, więc raczej trzymam się tej aktorki – przyznaje wreszcie. Więcej o książkach Moniki Mrozowskiej dowiesz się słuchając całej rozmowy.

Gość Czwórki nie postrzega jednak siebie, jako osoby wykonującej wolny zawód. – To jakby wszystko i nic. Wielki wór – tłumaczy. Takie określenie pracy kojarzy jej się także z nicnierobieniem. – A ja mam poczucie, że cały czas jestem zabiegana i w ruchu – podkreśla.

Posłuchaj/obejrzyj całej rozmowy Uli Kaczyńskiej z Moniką Mrozowską.

ap

Czytaj także

Aleksandra Popławska: "Ewa" to wyjątkowy film

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 11:30
- Łączy bowiem w sobie kilka nietypowych elementów, rzadko spotykanych w polskiej kinematografii - tłumaczy aktorka, która w najnowszym dziele Adama Sikory i Ingmara Villqista zagrała przyjaciółkę głównej bohaterki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola Szwed: Kocham aktorstwo, ale nienawidzę showbiznesu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 20:58
Jest aktorką, oprócz tego śpiewa, tańczy, czasem pisze. Nie wie jeszcze, co chce robić w życiu za 20 lat, ale już wie, że na razie chce skończyć studia. Ola Szwed opowiedziała w Czwórce o swoim życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nuci Magdalena Różczka?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 16:05
Magdalena Różczka jest jedną z twarzy kampanii społecznej "Kołysanki z miłością". Na płycie pod tym samym tytułem usłyszymy jej głos. – W domu też staram się codziennie śpiewać przed snem mojemu dziecku – zwierza się aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Gorczyca: łatwo jest grać kochankę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 19:42
Świeża krew w show biznesie. Przez niektórych nazywana jest polską Angeliną Jolie. Jaka jest naprawdę jedna z najpiękniejszych i najzdolniejszych młodych aktorek?
rozwiń zwiń