Polskie Radio
Section05
rodzina zastępcza

Polskie dzieci za granicą w rodzinie zastępczej. Ministerstwo Sprawiedliwości wywalczyło ważną zmianę

Ministerstwo sprawiedliwości poinformowało, że kraje unijne będą zobowiązane do poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej i językowej dziecka, które trafiło do rodziny zastępczej. Jak wyjaśnił minister w KPRM Michał Wójcik teraz dzieci kierowanie pod opiekę zastępczą, mają trafiać do rodzin z podobnego kręgu kulturowego, a najlepiej do krewnych z kraju swojego pochodzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina zastępcza dziecko Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Wójcik

Zmiany w ustawie o pieczy zastępczej. Wiceminister Socha wyjaśnia

- Mamy ok. 70 tys. dzieci, które aktualnie przebywają w pieczy zastępczej - to jest 0,88 proc. wszystkich dzieci w Polsce. Pracujemy nad tym, żeby system był jak najbardziej wydolny - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  rodzina zastępcza dom dziecka społeczeństwo pomoc pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

Nie będzie już nowych domów dziecka? Wiceszefowa MRiPS wyjaśnia

Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zakłada on m.in. zakaz tworzenia nowych domów dziecka - powiedziała PAP.PL wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Chodzi o całkowite odejście od umieszczania dzieci w domach dziecka na rzecz pieczy zastępczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dom dziecka rodzina zastępcza

Gala Rodzicielstwa Zastępczego w Wieliczce. Premier Morawiecki: jesteście superbohaterami

- Rodzice zastępczy są dla mnie superbohaterami - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w Kopalni Soli w Wieliczce. - Często przyjmujecie dzieci z pełnym bagażem bólu, musicie przezwyciężać te problemy, z którymi one do was przyszły. To jest coś niewyobrażalnego - zwrócił się szef rządu do opiekunów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina polityka Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej premier Mateusz Morawiecki rodzina zastępcza

Karta Dużej Rodziny to możliwość uzyskania wielu zniżek i ulg. Sprawdź na co możesz liczyć

Karta Dużej Rodziny to nie tylko możliwość uzyskania wielu zniżek w sklepach, ale także otrzymania znaczących upustów przy zakupie samochodu, czy nawet przy rezerwacji biletów na samolot. Wakacje coraz bliżej dlatego warto sprawdzić dodatkowe możliwości i oferty wielu instytucji i prywatnych partnerów programu. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rodzina rodzina zastępcza rodzina na swoim dzieci Karta dużej rodziny wakacje wakacje w mieście LOT PKP PKP Intercity

"Wioski Dziecięce". "Rodzice SOS starają się przywrócić im zaufanie do świata dorosłych"

- Rodzice SOS żyją z nimi i starają się przywrócić im dzieciństwo, zaufanie do świata dorosłych i przygotować ich do samodzielnego życia - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Chocz-Sandrowska, twórczyni programu SOS. Gościem audycji była również Małgorzata Klimas, prowadząca lekcje w ramach programu #jestem SOS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 społeczeństwo dzieci dzieciństwo dziecko rodzina zastępcza

"Pozwalacie dzieciom odzyskać wiarę". Marlena Maląg złożyła życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

- Pragnę podziękować państwu za wszystko, co robicie, za codzienny trud i otwarte serca. Życzę państwu dużo zdrowia i satysfakcji z pracy na rzecz dzieci - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w życzeniach skierowanych do rodziców z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina zastępcza Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Wiceminister rodziny: nie poradzimy sobie bez ludzi o wielkich sercach, bez rodziców zastępczych

- To ogromna rola, bardzo trudna i wymagająca, bardzo potrzebna. Dobrze jest o tych osobach pamiętać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o rodzicach zastępczych wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha. Jutro obchodzony będzie dzień rodzicielstwa zastępczego.
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo rodzina zastępcza dziecko POLSKA Katarzyna Gójska