Magdalena Popławska: aktorstwo jest dla mnie misją

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 17:00
Uhonorowana prestiżową nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego dla wybitnej indywidualności Magdalena Popławska opowiedziała w Czwórce o swojej drodze do zawodu.
Audio

- Obecnie pracuje nad spektaklem o Sex Pistols. To ma być spektakl taneczny, ale też mówiony, może też śpiewany to ma być coś pomiędzy tymi wszystkimi formami - mówiła w "Czwórce" o swoich obecnych planach jedna z najwyrazistszych aktorek młodego pokolenia.

Filmem, który przyniósł Magdalenie Popławskiej, potwierdzenie tego statusu w postaci prestiżowej nagrody im. Zbyszka Cybulskiego był ubiegłoroczny obraz Arkadiusza Jakubika "Prosta Historia o Miłości". Swój wielki talent dziewczyna z Sosnowca ujawniła już wcześniej biorąc udział m.in. w głośnym projekcie Teatru Rozmaitości "Teren Warszawa", a także współpracując z takimi reżyserami jak Krzysztof Warlikowski czy Przemysław Wojcieszek. Widzowie telewizyjnii mogli ją poznać za sprawą seriali "39 i pół", "Usta Usta" i "Przepis na życie".

Goszcząca w audycji "EX Magazine" aktorka zdradziła, iż w pewnym sensie obierając taki, a nie inny zawód zrealizowała niespełnione marzenie swojej mamy.

- Moja mama chciała być aktorką, ale wychowywała się rodzinie górniczej, w której to było nie do pomyślenia. Poszła więc na polonistykę, pozostając blisko teatru - mówiła w Czwórce Popławska.

Sama pierwsze aktorskie szlify zbierała już w liceum, co zadecydowało o tym, że na studia wybrała się na krakowską PWST. Uczelnia ta, w dużej mierze ukształtowała jej podejście do zawodu aktora.

- Wszystkie szkoły teatralne w Polsce uczą inaczej i do czego innego przygotowują. Jak się studiuje w Warszawie i ma się na wyciągnięcie ręki te wszystkie castingi to jest się bardziej przygotowanym do funkcjonowania w branży niż np. gdy się studiuje w Krakowie. My nie mamy filmówki, nie mamy castingów, skupiamy się bardziej na teatrze i to jest świetne, bo to jest ten czas kiedy można skupić się tylko i wyłącznie na warsztacie.

Więcej na temat drogi do aktorstwa Magdaleny Popławskiej w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

 

Czytaj także

"Trzeba trochę odpocząć od tej Gąsiorowskiej"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 12:00
Roma Gąsiorowska: - Jest mi po raz kolejny bardzo miło i czuję się zaszczycona, ponieważ bycie docenionym tutaj to zawsze ogromny zaszczyt. Dla lata temu już mnie ten zaszczyt spotkał, tym bardziej jestem szczęśliwa, ze mogę kolejny raz wystąpić w tej roli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odtwórca głównej roli w "Linczu" nominowany do Nagrody Zbyszka Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 12:00
- Baliśmy się, czy to nie będzie na nowo rozdrapywanie niezagojonych ran, ale po premierze, kiedy spotkaliśmy się z mieszkańcami tamtej miejscowości, powiedzieli, że dobrze, że ten film powstał - mówi Leszek Lichota.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy laureatów nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 01:00
Magdalena Popławska została nagrodzona za rolę w filmie "Prosta historia o miłości", a Jakub Gierszał został laureatem nagrody publiczności za "Salę samobójców".
rozwiń zwiń