Jakub Żulczyk: nie mam aspiracji, żeby rządzić światem

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 14:50
Jakub Żulczyk znany jest ze swojego ciętego języka i „zdrowego patrzenia na życie”. - Pisząc swoje felietony raz w tygodniu przyjmuję tak betonową dawkę wyziewów polskiej popkultury, że całą resztę tygodnia najchętniej czytałbym dzienniki Gombrowicza – przyznaje znany publicysta w Czwórce.
Audio

Zdaniem gościa "Ex magazine" informacje o celebrytach i "gwiazdach" naszej rodzimej popkultury stanowią dla mas pożywkę. – Ludzie muszą żyć czyimś, poza swoim własnym, życiem – mówi Żulczyk w Czwórce. – Nie wartościuję, o gustach się nie dyskutuje, ale każdy z nas szuka z reguły ucieczki w szeroko pojętą kulturę. Niektórzy chodzą na spektakle Warlikowskiego, inni czytają Bernhardta, a jeszcze inni elektryzują się tym, co akurat palnęła Doda. Mechanizm jest mniej więcej ten sam.

Jednak Żulczykowi także czytanie książek i słuchanie muzyki zajmuje tyle czasu, że do teatru publicysta też chadza rzadko. – Nie można się interesować wszystkim – mówi gość Czwórki. – To jak z uprawianiem sportu. Jeśli już biegasz, pływasz i grasz w tenisa, to nie będziesz już grać w golfa.

Tymczasem magazyn "MaleMan" umieścił Żulczyka na liście trzydziestu mężczyzn przed trzydziestką, którzy będą rządzić światem. – Poczułem wtedy ulgę, że jeszcze jestem "przed trzydziestką", ale wszyscy przecież konfrontujemy się z przemijaniem – żartuje gość Czwórki. A poważnie dodaje, że wtedy poczuł się "zauważony w miły sposób". – Ale moje ego nie wystrzeliło pod sufit. Zwłaszcza, że nie mam aspiracji, by rządzić światem, bo na razie mam problemy, żeby skutecznie rządzić swoim psem.

Posłuchaj całej rozmowy z jakubem Żulczykiem z audycji "Ex magazine".

(kd)

Czytaj także

Tomasz Jacyków: Bo w życiu chodzi o to, by niczego nie żałować

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2011 07:50
Zaczynał m.in. od sesji zdjęciowej skąpo odzianej Alicji Resich-Modlińskiej. To był początek lat 90. Dziś jest znanym opiniotwórczym stylistą oraz, jak sam mówi, obserwatorem mody w Polsce i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Woliński: za granicą staram się reklamować Polskę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 11:10
Znany projektant Dawid Woliński stara się być modowym ambasadorem Polski podczas swoich zagranicznych wojaży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Bloom: Pomagam zobaczyć muzykę

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 16:30
Daniel Bloom - jeden z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, wokalista, specjalista od nastroju w czwórkowym "Ex Magazine" opowiada o tym, jak powstaje jego muzyka filmowa i nie tylko.
rozwiń zwiń