Xxanaxx - muzyczna alternatywa dla środków farmakologicznych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:50
Dzieli ich 12 lat, łączy ich miłość do muzyki, 7 miesięcy wspólnej pracy, superkoncert na Open'erze i epka, którą wydają już 12 sierpnia. Gościem Uli Kaczyńskiej był duet Xxanaxx.
Audio
  • Duet Xxanaxx w Czwórce opowiada o swojej muzyce i wspólnej pracy (Ex Magazine/Czwórka)
Xxanaxx na Openerze
Xxanaxx na Open'erzeFoto: źr. www.facebook.com/xxanaxxmusic

Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski wspólnie stworzyli duet o nazwie Xxanaxx. Ona ma 19 lat i jej talent mogli podziwiać widzowie jednego z polskich talentshow, on niedawno skończył trzydziestkę, a muzyka od dawna jest obecna w jego życiu.
Mimo że duet istnieje bardzo krótko, to na swoim koncie ma już występ na Open'erze przy dużej publiczności. Artyści z tego festiwalu przywieźli wspaniałe wspomnienia i energię do dalszej pracy. Ula Kaczyńska zapytała jak to wszystko się zaczęło.
- Stworzyłem utwory, napisałem muzykę. Myślałem, że fajnie by było, żeby pojawił się tam wokal - mówi Michał. - Znajoma mi powiedziała, że widziała dziewczynę, która by fajnie mogła się w to wpasować. No i zobaczyłem Klaudię wykonującą utwór Miike Snow - mówi Michał Wasilewski. - A jego zespół to moi guru, jeśli chodzi o produkcję. Spotkaliśmy się i zaczęliśmy nagrywać. Powiedziałem Klaudii, że chcę byśmy byli duetem, tworzyli to wspólnie. I Klaudia i ja mieliśmy wspólną wizję - dodaje.
Nazwa zespołu nieprzypadkowo nawiązuje do znanego od lat środka uspokajającego. Jak przyznają artyści muzyka Xxanaxx ma być alternatywą dla środka farmaceutycznego o podobnej nazwie.
- Muzyka w tym projekcie miała mieć charakter bardzo uspokajający i bardzo chilloutowy, stwierdziłem, że będzie to idealna nazwa - przyznaje Michał Wasilewski.
- Dzięki Michałowi zrozumiałam, że ta muzyka, którą teraz wykonujemy jest tą drogą, którą chcę iść przez cały czas - mówi Klaudia Szafrańska.
Już wkrótce, bo 12 sierpnia, fani Xxanaxxu będą mogli cieszyć się epką wydaną przez zespół. Dodatkową atrakcją jest to, że sześć utworów duetu zostanie też wydanych w formie winylowej.

Jesienią zapowiada się świetna trasa koncertowa XXanaxxu, kalendarz muzyków już się wypełnia.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka ex magazine MUZYKA

Czytaj także

Hey: jesteśmy nierockandrollowi

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 15:45
Na okładce swojej najnowszej płyty muzycy "Hey" siedzą karnie przy szkolnych drabinkach, niczym uczniowie podstawówki. W Czwórce przyznali, że ich życie rzeczywiście jest po prostu "grzeczne" i z przysłowiowym "rock'n'rollem" nie ma nic wspólnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fox: nie interesuje mnie wyścig szczurów po złote płyty

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 18:50
Współzałożyciel legendarnej już formacji "15 Minut Projekt" oraz człowiek odpowiedzialny za brzmienie ostatniej płyty Marii Peszek to nie tylko utalentowany producent i multiinstrumentalista, ale także autor płyt, które porażają klubową energią i taneczną elektroniką. Właśnie ukazała się nowa płyta Michała "Foxa" Króla, o której artysta opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak: na basie uczę się grać już od 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:00
Dziewczyna z gitarą, która muzykę ma we krwi, a w głowie milion pomysłów - taka jest Misia Furtak, gość audycji "EX Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porażeni elektroniką. Debiutanci i weterani

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 17:20
Jeden "Ex Magazine" i różne oblicza elektroniki. W sobotnie popołudnie odwiedzą nas debiutanci z duetu XXANAXX i weterani z Super Girl & Romantic Boys.
rozwiń zwiń