Sebastian Fabijański: o wielkości aktora decyduje jego wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 13:30
- Moja droga do aktorstwa była kręta niczym rollercoaster - śmieje się Sebastian Fabijański. Aktor współpracuje obecnie z Wojtkiem Smarzowskim i Krzysztofem Majchrzakiem, a prywatnie jest wielkim fanem polskiego hip-hopu.
Audio
  • Wywiad z Sebastianem Fabijańskim (EX Magazine/Czwórka)
Sebastian Fabijański w serialu Misja Afganistan
Sebastian Fabijański w serialu "Misja Afganistan"Foto: mat. prasowe

- Pomysł na to, żebym został aktorem pojawił się zupełnie przypadkiem. Ale kiedy pierwszy raz nie przyjęto mnie do szkoły teatralnej zawziąłem się i postanowiłem próbować aż do skutku. Udało się za czwartym razem - mówi gość "EX Magazine". - Najpierw fachu uczyłem się w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych, potem w szkole teatralnej w Krakowie, a obecnie w Akademii Teatralnej w Warszawie. W sumie aktorstwo studiuję już sześć lat.

Popularność przyniosły mu seriale "Tancerze" i "Linia życia", zaś szczególne uznanie rola w serialu "Misja Afganistan", gdzie Sebastian Fabijański wcielił się w rolę "Młodego". - Wystąpiłem u boku fantastycznych aktorów: Eryka Lubosa, Piotra Roguckiego, Tomka Schuchardta i dostałem solidy wycisk - wspomina rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Zarówno przed rozpoczęciem zdjęć, jak i na planie, byliśmy szkoleni przez byłych żołnierzy GROM-u. Mam wrażenie, że swoją pracę wykonałem rzetelnie i czekam na więcej takich wyzwań.

Obecnie aktor przygotowuje się do spektakli dyplomowych. Jednym z nich będzie przedstawienie wyreżyserowane przez Krzysztofa Majchrzaka. - To bardzo wymagający profesor, ale też wiele daje studentom od siebie - mówi Fabijański. - Według niego dobre aktorstwo jest wtedy, kiedy zapomnisz o sobie, zwrócisz się do drugiego człowieka i kiedy partner będzie ważniejszy niż własna kwestia. Tak pojmowana sztuka aktorska bardzo mi się podoba.

Ale aktorstwo to nie jedyna pasja Sebastiana Fabijańskiego. Jest jeszcze hip-hop. - Tę muzykę mam we krwi, sam nawet zajmuję się rymowaniem - zwierza się aktor. - Na razie piszę do szuflady, ale ci, którym odważyłem się pokazać moją twórczość, bardzo mi kibicują.

kul

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: dobrze czuję się w swoim towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:41
Krzysztof Kwiatkowski to aktor młodego pokolenia, który znany jest z serialowych produkcji, ale może pochwalić się także rolami w spektaklach wyreżyserowanych przez takie sławy, jak Jerzy Stuhr, czy Andrzej Seweryn. Już niedługo zobaczymy go w filmie o płk. Kuklińskim, a w teatrze w spektaklu "Irydion".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dominika Kluźniak: Nie chciałabym się zmieniać

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 12:26
Nie martwi się o przyszłość. Zaczęła pracować jeszcze na studiach i do dziś na brak zajęcia nie narzeka. – Mam szczęście, że co chwilę otrzymuję nowe zawodowe wyzwania. Nie muszę niczego wymyślać, ani planować. Tak, jestem szczęściarą – mówi aktorka Dominika Kluźniak w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Biernacki: nie boję się być reżyserem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 14:00
Jego nazwisko można znaleźć na stronach internetowych teatrów: Kamienica, Studio, Starego, Polskiego, czy Prochoffnia. To także pierwszy reżyser, który napisał... hejnał.
rozwiń zwiń