Aleksandra Hamkało: krytyka nie wbija mnie w ziemię

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 13:47
Ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej PWST, z aktorstwem związana jest od dziecka, a popularność nie zawróciła jej w głowie. Aleksandra Hamkało świadomie prowadzi swoją karierę, a zamiast błyszczeć na salonach i w pismach plotkarskich, woli wyżywać się kulinarnie.
Audio
  • Aleksandra Hamkało popularność zyskała rolą w serialu "Lekarze" (Czwórka/EX Magazine)
Aleksandra Hamkało
Aleksandra HamkałoFoto: PAP/Marek Gorczyński

Jesienią 2013 roku Ola Hamkało zamieszkała wraz z mężem w Warszawie. Wcześniej związana była z Wrocławiem, którego czasem jej brakuje. - Zostawiłam tam masę wspomnień, znajomych, niezliczone ilości ścieżek rowerowych. Nie jest łatwo tak po prostu zmienić miejsce zamieszkania, trochę to musiałam odchorować. Przeżyłam mały kryzys. Wiele było powodów, dla których wybrałam stolicę, potrzebowałam takiej życiowej zmiany, ale zdarzały i zdarzają się momenty zwątpienia - nie ukrywała Hamkało.

Dwa lata temu aktorka zagrała główną rolę w filmie "Big Love". Produkcja została przyjęta przez krytyków bardzo chłodno. Również na Hamkało spadło sporo krytyki, jednak ona ma do tego spory dystans. - Docierały do mnie te słowa, ale nie mam sobie nic wielkiego do zarzucenia. Uważam, że ze swojej pracy wywiązałam się dobrze. W tym zawodzie często nachodzą człowieka myśli, że być może dokonał złego wyboru i powinien zajmować się w życiu czymś innym, ale nie było to spowodowane akurat tą rolą. W moim świecie dzieje się dużo więcej niż tylko role aktorskie, podchodzę więc do krytyki naturalnie - przyznała w rozmowie z Ulą Kaczyńską w "EX Magazine".

PRZECZYTAJ TEŻ: Dorota Masłowska o sztuce mądrego besztania

Największą popularność i rozpoznawalność zapewnił gościowi Czwórki udział w serialu "Lekarze". Nie brakuje głosów, że dla wykształconych aktorów występy w tasiemcach to nie jest powód do dumy ani okazja do rozwoju zawodowego. Hamkało nie zgodziła się z tym. - W ogóle nie wstydzę się tej produkcji, nigdy się od niej nie odcinałam. Mogę w dodatku zdradzić, że reżyserem kolejnej serii będzie niezwykle interesujący człowiek - Bartosz Konopka. "Lekarze" to fajny, profesjonalny serial, w którego nagrania są zaangażowani świetni ludzie i dla mnie to wielka przyjemność być jego częścią - zapewniła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Uli Kaczyńskiej z Aleksandrą Hamkało w "EX Magazine".

ac/ag

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM kino wywiad
Czytaj także

Grzelak i Domańska: warto być aktorem, nie celebrytą

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 13:35
- W Polsce w cenie nagle są ludzie, którzy nie mają wiele do zaprezentowania, niewiele osiągnęli, ale są sławni i każdy ich rozpoznaje, z czymś kojarzy. Są marką, bo są znani. To boli, gdy popularność jest ponad talentem - powiedziała Czwórce Aleksandra Grzelak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jaśmina Polak: "Hardkor disko" to wcale nie jest hipsterskie kino

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:30
Polak poznała reżysera Krzysztofa Skoniecznego, będąc na pierwszym roku studiów. - Pracowaliśmy ze sobą przez tydzień, przygotowując jakiś spektakl - wspomina gość Czwórki. - Potem on odezwał się do mnie po dwóch latach i powiedział: "robimy film, chodź".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Avengers", czyli superprodukcja naszpikowana efektami specjalnymi

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 09:47
"Avengers" to film z masą efektów specjalnych, w którym występuje wiele postaci znanych z komiksów. Jak powstały efekty specjalne do jednego z największych przebojów kinowych 2012 roku?
rozwiń zwiń