Kino w kobiecym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 17:50
W najbliższym wydaniu "Ex Magazine" gośćmi będą dwie kobiety. Jedna – doceniona reżyserka, druga – młoda, początkująca aktorka. Magdalena Piekorz i Zofia Wichłacz – obie ambitne i zaangażowane w swoja pracę.
Kino w kobiecym wydaniu
Foto: Glow Images/East News

Na ekrany kin wchodzi  "Miasto 44"  -  film, w którym jedną z głównych ról zagrała Zosia Wichłacz. Pomimo swojego młodego wieku aktorka ma na swoim koncie, oprócz produkcji Jana Komasy, gościnny udział w filmie Głęboka woda z 2011 roku. Zagrała również Melę w "Moralności pani Dulskiej", spektaklu Teatru Telewizji. Trudno więc się dziwić, że marzy o tym, aby po maturze studiować w krakowskiej szkole teatralnej i zostać aktorką. Czy dzięki doświadczeniu będzie jej teraz łatwiej w zawodzie?

Świetnie wczuwa się w emocjonalną stronę bohaterów swoich filmów – zarówno kobiecych, jak i męskich. Mowa o Magdalenie Piekorz. W "Pręgach" opowiadała o dojrzewaniu do ojcostwa, a także o tym, jak dzieciństwo determinuje nasze dorosłe życie. W "Zbliżeniach" o relacjach dwóch kobiet - córki i matki, o tym, że im bliżej kogoś jesteśmy, tym bardziej potrafimy się ranić. Co jeszcze w swoich filmach chciałaby przekazać widowni?

Na "EX Magazine" zapraszamy w sobotę, 6 września, po godz. 16.00.
(kul, kk)

Czytaj także

Julia Kolberger: w kinie interesuje mnie kobiecy punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 11:00
Już się nie zżyma na określenie "Woody Allen w spódnicy" i uparcie pracuje nad własnym stylem. Krótkim metrażem "Mazurek" udowodniła, że ma talent. Teraz Julia Kolberger myśli o fabularnym debiucie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksandra Popławska: w czasach wojny kochało się inaczej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 19:20
Wulkan energii, talent, który zostaje w pamięci widzów na długo - Aleksandra Popławska, aktorka i reżyserka, zagościła w Czwórce. Opowiadała m.in. o pracy na planie filmu "I była miłość w getcie" w reżyserii Joanny Dylewskiej i Andrzeja Wajdy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Richard Linklater - pan od młodości

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 17:10
Jest specjalistą od pokazywania młodości i dokumentowania procesu dorastania. W swoim najnowszym obrazie "Boyhood", Richard Linklater opowiada o życiu pewnego chłopca - od chwili, kiedy był pięciolatkiem, aż do 18. urodzin.
rozwiń zwiń