X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Animocje 2019

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 10:49
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje startuje już 7 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach „Wiosny festiwali”.
Animocje
Animocje Foto: mat. pras.

Filmy animowane niesłusznie uważane są za domenę dzieci. Festiwal Animocje pokazuje od wielu lat, że artystyczne kino animowane skierowane jest głównie do dorosłych. 

Mądre, zaskakujące, dramatyczne czy wesołe filmy z całego świata, opowiadają o nas i naszej rzeczywistości. Ale także zabierają nas w świat nieograniczonej niczym wyobraźni animatorek i animatorów. Oj wielka jest ona, wielka... Dzięki Animocjom możemy każdej wiosny oglądać wybór najlepszych produkcji z kilkudziesięciu krajów. Każdy niesie swoją historię, którą warto poznać. 

Animocje przyznają Nagrodę za Osiągnięcia w Dubbingu Filmów Animowanych. Odebrali ją już Jarosław Boberek, Arkadiusz Jakubik, Joanna Jabłczyńska, Wiktor Zborowski i Krzysztof Kowalewski.  

Animocje mają też swoją maskotkę. Ośmiornica Barbara jest przeuroczym, czerwonym stworkiem, który towarzyszy festiwalowi od dobrych 5 lat. Dyrektorką i twórczynią festiwalu Animocje jest Weronika Płaczek z MCK.  

Animowana historia judaizmu na festiwalu Animocje 2019

Jednym z 'animocjowych" pokazów filmowych będzie "Seder-Masochism" amerykańskiej reżyserki Niny Paley. 

Trudno opisać "Seder-Masochism", ale spróbujemy. Czeka Was spotkanie z animowanym musicalem, pełnym absurdalnego humoru, porównywanego z dziełami grupy Monthy Python. Film interpretuje na nowo wydarzenia biblijne z Księgi Wyjścia, zwłaszcza historie związane z tytułowym, sederem paschalnym. Ale Paley zanimowała też między innymi... Mojżesza wyprowadzającego Izraelitów z niewoli egipskiej. 

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: Bydgoszcz animacja