3. edycja konkursu Filmwebu "POWIĘKSZENIE"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:30
Konkurs ma na celu wyłonić i wypromować zdolnych młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie.
Audio
  • Michał Walkiewicz Redaktor Naczelny portalu Filmweb o konkursie "Powiększenie"
3. edycja konkursu Filmwebu POWIĘKSZENIE
Foto: materiały promocyjne

Filmweb, największy polski portal filmowy, zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu krytycznofilmowego "Powiększenie". Konkurs ma na celu wyłonić i wypromować zdolnych młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie.  Wygrana będzie dla laureatów pierwszym krokiem w zawodowej karierze. SOrganizatorzy szukają autorów, którzy zwrócą uwagę na to, co było do tej pory pomijane, dostrzegą to, co pozostawało niedostrzeżone, i opiszą w swoich tekstach najciekawsze aspekty współczesnego kina.

Na dwie dotychczasowe edycje "Powiększenia" zostały przysłane 754 prace konkursowe. Laureaci konkursu stali się filarami publicystyki Filmwebu, a także innych mediów. Zwycięzca pierwszej edycji, Radosław Osiński, zdobył w tym roku Grand Prix w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Rok wcześniej na podium w tymże konkursie uplasował się wyróżniony w  I edycji "Powiększenia" Piotr Szcześniak. Zwycięzca II edycji "Powiększenia", Przemysław Pieniążek, został współpracownikiem miesięcznika "Film".

W jury tegorocznego konkursu zasiądą: dr Iwona Kurz (Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, nominowana do nagrody Nike za książkę "Twarze w tłumie"), Jakub Żulczyk (pisarz i publicysta, autor m.in. "Radia Armageddon" i "Instytutu"), Marta Sikorska (PISF), Przemysław Pieniążek (krytyk filmowy, laureat II edycji "Powiększenia") oraz przewodniczący jury Michał Walkiewicz (redaktor naczelny Filmweb.pl).

Nagrodą w konkursie jest stała współpraca z Filmwebem oraz 3000 złotych. Jury przyznaje także wyróżnienia o wartości 1000 złotych. Dodatkową nagrodę w wysokości 1000 zł za najlepszą recenzję polskiego filmu ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na prace konkursowe redakcja Filmwebu czeka do 31 lipca.

Czwórka objęła konkurs swoim patronatem.

Posłuchaj co o konkursie Powiększenie mówił gość "Stacji Kultura" - Michał Walkiewicz Redaktor Naczelny portalu Filmweb, klikając ikonę głośnika w prawym, górnym rogu tego artykułu.

Czytaj także

Radiowy Teatr Wyobraźni!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 12:30
Zakończyliśmy kolejny etap konkursu Czwórki na scenariusz współczesnego słuchowiska radiowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Newsroom" - sezon 1. na DVD

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 14:00
Nowy serial twórcy "Prezydenckiego pokera" o kulisach współczesnego dziennikarstwa.
rozwiń zwiń