Akme: granie wyzwala we mnie dużo pozytywnej energii

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 18:40
Akme - warszawski producent i zdobywca tytułu "Odkrycie roku" w konkursie Munoludy zagrał na żywo w "BE 4". Posłuchaj tego setu!
Audio

 - Dla mnie jest to ogromne zaskoczenie i jeszcze większa radość - deklaruje Akme. - Ale do tej wiadomości podszedłem z niedowierzaniem, ponieważ wiem, jak wielu dobrych muzyków i producentów jest na polskiej scenie elektronicznej.

Sam nagrodzony należy do starej gwardii warszawskiej sceny techno. Pamięta czasy Blue Velvet, Trendu i Lokomotywy. Akme za dekami po raz pierwszy stanął w roku 1995, towarzysząc przy tym pionierom polskiej sceny elektronicznej. Nie ma sensu wspominać gdzie i z kim grał, bo było tego sporo Liczy się to, że jak mało kto wplata w ciężkie i mroczne brzmienie minimal techno ciepłe dubowe basy. Dzięki starannej selekcji, jego sety to muzyczne podróże, których celu nikt nie jest w stanie przewidzieć. Oczywiście Maciej Kochański nie ogranicza się jedynie do grania w klubach, produkuje własne utwory. Pierwszą EP-kę udało mu się wydać na znanym labelu Resopal Schallware, dla którego nagrywają też takie sławy jak Robag Wruhme, Johannes Heil czy Dapayk.

 - To było w październiku ubiegłego roku. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko, a debiutancki album "Somewhere In Between" wydałem już w listopadzie - opowiada gość Alexa Kubaczewskiego. - Narzuciłem sobie mordercze tempo, zarwałem mnóstwo nocy, ale wyzwala to we mnie dużo pozytywnej energii więc nie narzekam na brak sił.

Akme
Akme gra w studiu Czwórki

 

W marcu do sklepów trafi kolejna EP-ka Akme, zatytułowana "The Moth".

Rozmowę z artystą oraz jego set znajdziesz w plikach dźwiekowych dołączonych do artykułu z audycji "BE 4".

kul

 

 

 

Zobacz więcej na temat: blue podróże velvet
Czytaj także

"BE 4" z Tobiasem Manou i Simonem Mattsonem

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 11:10
Progresywnie i deephouse'owo w "BE 4" nastrajali Tobias Manou i Simon Mattson. Posłuchaj jak zagrali.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Legenda muzyki house z USA, Kings Of Tomorrow, na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 18:05
Gościem Alexa Kubaczewskiego w audycji "BE 4" była żywa legenda muzyki house z USA, twórca takich hymnów muzyki klubowej jak 'Finally' - Sandy Rivera aka Kings Of Tomorrow. W studiu pojawiła się również C.Castel - młoda i utalentowana producentka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Krupa: od minimal techno po deep house

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 08:00
Gościem Alexa Kubaczewskiego był DJ Marcin "Kesho" Krupa - zagrał set w Czwórce.
rozwiń zwiń