"BE 4" z Tobiasem Manou i Simonem Mattsonem

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 11:10
Progresywnie i deephouse'owo w "BE 4" nastrajali Tobias Manou i Simon Mattson. Posłuchaj jak zagrali.
Audio
  • Set didżejski w Czwórce grają Tobias Manou i Simon Mattson

Simon Mattson to artysta, którego charakteryzyje elastyczność grania i styl przesiąknięty dynamicznym, tanecznym groovem. Sam określa go jako deep-tech, ale w jego setach zdecydowanie mozna uslyszeć house‘owe rytmy.  Od 2007 roku Simon zaczął pisać muzykę. Jego debiutancki remiks ukazał się w towarzystwie The Buick Project (Nic Fanciulli & Andy Chaterley) nakładem brytysjkiej wytwórni SIC Recordings. Przez następne trzy lata do jego dyskografii dołączyły remiksy takich artystów jak: Sandy Rivera, Paul Thomas, czy Trophy Twins). W ubiegłym roku Simon i Tobias Manou wydali EP-kę "Violation" nakładem Lo:Rise i choć to świeża marka w house'owym świecie, to jednak dowództwo A&R managera Defected, Aarona Rossa, zapewniło jej szybko rozgłos. I tak nasi goście znaleźli się w kręgu artystów jak m.in. Shonky, Tom Middleton, Ian Pooley czy Tony Lionii.

Tobias Manou to promotor i animator lubelskiej sceny elektronicznej. Niegdyś rezydent klubu Soundbar, dla którego klubowicze potrafili przemierzyć setki kilometrów z różnych zachodnio-północno-południowych zakątków naszego kraju. Zanim zjawił się w Lublinie, Tobias Manou był aktywnym uczestnikiem londyńskiej sceny klubowej. Przez rok pełnił rezydenturę cyklu Tres Risque w klubie Pacha, grywając u boku prawdziwych osobistości, takich jak m.in.: Ian Carey, Eddie Thoneick czy Seamus Haji. Miał też przyjemność gościć w klubach Turnmills, Babooshka, Woodys czy SeOne. Sam D. Ramirez określił go mianem jednego z najlepszych i najbardziej inspirujących didżejów ostatnich czasów. W Londynie Tobias Manou doskonalił również swoje umiejętności producenckie. Jego pierwszym sukcesem było wydanie remiksu Nightcrawlers "Push The Feeling On" pod pseudnimem Hot To Tape. Dziś produkcje artysty oscylują wokół dzwięków deep/tech house.

Set didżejski z "BE 4" jest w pliku dźwiękowym dołączonym do audycji.

Czytaj także

DJ Zariush: lubię szperać w winylach w poszukiwaniu starego disco

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:00
W audycji "BE4" zagrał DJ Zariush, który pomimo młodego wieku, muzyką i miksowaniem zajmuje się od pięciu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika i Mr. Lex na żywo w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 13:00
Tak, to nie żart. Novika i Lexus wystąpili na żywo na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Ros zagrał seta na żywo w Czwórce. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 13:00
W audycji "BE4" Alexa Kubaczewskiego wystąpiła wyjątkowa postać: DJ Ros, czyli jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, za deckami ponad 17 lat!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Smolarek zagrał na żywo w "BE 4"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 16:00
Bartosz Smolarek to przedstawiciel młodego polskiego pokolenia dj-ejów. W Czwórce zagrał swój wyjątkowy set.
rozwiń zwiń