Płyta Tygodnia: Boleo & Follow The Riddim "Iskra"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 06:10
Boleo & Follow The Riddim, zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu Czwórka Reggae Contest, wydali drugi krążek. - Album "Iskra" to płyta, która świetnie brzmi, jest dobrze zagrana, zaśpiewana i zawiera mądry przekaz - mówi gospodarz audycji Maken.
Boleo  Follow The Riddim podczas koncertu w  Czwórce
Boleo & Follow The Riddim podczas koncertu w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Po wygranej w zeszłym roku Boleo & Follow The Riddim, zapowiadali w Czwórce, że ich marzeniem jest, aby ich druga płyta miała swoją premierę na festiwalu w Ostródzie. Udało się. - Materiał na tą płytę gotowy był już dwa lata temu. Płytę nagraliśmy w ostatniej chwili. Stresowaliśmy się, czy zdążymy ją wydać do Ostródy - mówi wokalista grupy Piotr "Boleo" Jaworski. - W czwartek Kuba Skibiński jechał do Ostródy, a w środę odebrał płyty z tłoczni.

Konkurs Czwórka Reggae Contest od lat jest bardzo ważną częścią ostródzkiego festiwalu i stał się najważniejszą platformą promocji artystów związanych z reggae. Obok nagrody finansowej, zwycięzca może liczyć m.in. na promocję na antenie radiowej Czwórki oraz koncert podczas kolejnej edycji Ostróda Reggae Festival. Boleo & Follow The Riddim spełnili swoje marzenia i koncertowo zagrali w Ostródzie materiał z płyty "Iskra". Skąd jej nazwa?

- Jako że nazwa zespołu jest dość długa, chcieliśmy, żeby tytuł płyty był krótki. Chcieliśmy nazwą ująć to, co jest na tym krążku - opowiada Boleo. - Pomysł podsunęła moja żona. Iskra to jest coś, co może rozpalić ogień, to jest światełko, nadzieja. Myślę, że fajnie odzwierciedla to, o czym jest ta płyta. Jeśli chodzi o okładkę, to jest dzieło naszego kolegi Michała Wojnara. Szatę graficzną albumu sporządził na podstawie tytułu płyty i "koncertówki".

Już po raz drugi zespół wydał płytę samodzielnie i jak podkreśla Wiktor Goclan, jest to bardzo ważne. - To jest świadomy wybór, mamy komfort, że nagrywamy u Kuby w studio. To ma wpływ na koszty. Kuba jest też realizatorem i zajął się miksem płyty - mówi w Czwórce. - Mamy sześcioosobowy skład, każdy się zrzuci i mamy uzbieraną kwotę na produkcję albumu.


Źr. YouTube/Boleo & Follow The Riddim - Droga [Official Video]


Jak podkreślają goście Czwórki, grupa powstał z przyjaźni. - Ten zespół to jest jedna z najlepszych rzeczy, jakie nas spotkały w życiu. To, co widać, to jest tylko część tego wszystkiego - mówi Wiktor - To jest taki styl życia. My naprawdę bardzo się lubimy i szanujemy. Bardzo sobie cenimy to, jak ze sobą współgramy. To jest coś naprawdę pięknego.

Posłuchaj
38:38 Czwórka/ Strefa Dread - Boleo & Follow the Riddim_09.08.2022.mp3 Piotr "Boleo" Jaworski i Wiktor Goclan z Boleo & Follow The Riddim opowiadają o płycie "Iskra" (Strefa Dread/Czwórka)

 

Formacja Boleo & Follow The Riddim w 2019 roku wydała płytę "Follow the Riddim", kolejna - "Iskra" - miała swoją premierę na tegorocznym Ostróda Reggae Festival. Czwórka jest patronem medialnym festiwalu.

Zespół tworzą:

Piotr "Boleo" Jaworski - wokal
Wiktor Goclan - wokal - instrumenty perkusyjne
Jakub Skibiński - perkusja
Mateusz Młodziński - gitara basowa
Grzegorz Przepióra - instrumenty klawiszowe
Eryk Jaworski - gitara rytmiczna.


***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: ​Piotr "Boleo" Jaworski, Wiktor Goclan (Boleo & Follow The Riddim)

Data emisji: 08.08.2022

Godzina emisji: 23.15

aw

Czytaj także

Ostróda Reggae Festival nie stoi w miejscu. Tam króluje muzyka, taniec, uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2022 20:55
Na Ostróda Reggae Festival przybyły tłumy fanów muzyki reggae. Ta impreza odbywa się od 2001 roku, jest miejscem rodzinnym, miejscem tańca, muzyki, bujania, radości. Czwórka jest jej patronem. 
rozwiń zwiń