Płyta tygodnia:"Graal" rapera Medium

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 20:00
Po doskonale przyjętej "Teorii Równoległych Wszechświatów" z 2011 roku, raper tym razem podchodzi do swych słuchaczy z podwójną płytą.

Na albumie gościnnie O.S.T.R., Bisz, Tetris, Iza Kowalewska i inni. Oto co o wydawnictwie mówi sam artysta: "Tworząc płyty, odnosiłem wrażenie, że w całym tym przedsięwzięciu jestem tylko skrybą, a autorem jest ktoś inny...  Pisałem więc natchniony, a treści zawarte na albumach bronią wiary i tradycji, Polskości i tożsamości, człowieczeństwa i Jego świadomości. Oprócz mocno zaangażowanych utworów, stworzyłem też proporcjonalnie tyle samo bardziej... przyziemnych.

Graal to kapitulacja samokreacji, ego)de)izmu, trwania w całości, z nicości, bez wieczności. To rezygnacja z niebezpiecznej zabawy czasoprzestrzenią. Wrota świadomości, przez które wszedłem w przestrzeń nieznaną, zamykam w drodze powrotnej."

Na dwóch płytach CD znajduje się 25 utworów. Okładkę (podwójny digipack) zaprojektował SewerX a oto pierwszy singiel "Hologram" z gościnnym udziałem rapera Gift of Gab z formacji Blackalicious:

 

Płyta pod patronatem Czwórki!!!

Czytaj także

Łona i Webber zagrali w Czwórce! (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:15
Jeden z najlepszych polskich hip hopowych składów, wystąpił w audycji Hirka Wrony, gdzie na żywo i przy wsparciu żywego zespołu wykonał piosenki ze swojej najnowszej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coś z niczego" grupy The Pryzmats

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2012 17:30
Jeden z blogerów napisał o muzyce sekstetu z Żywca - rap jakiego w Polsce nie było. Trafnie! Czwórka objęła patronatem "Coś z niczego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medium będzie nawijał na obcych bitach

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 20:00
- Na płycie mówię o wierze, polityce, podejściu do ludzi, a ująłem to wszystko takimi ogólnymi schematami po to, aby sprowokować słuchacza - mówi Medium w pierwszym wywiadzie po wydaniu płyty "Graal". Raper zdradza również swoje plany.
rozwiń zwiń