Medium będzie nawijał na obcych bitach

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 20:00
- Na płycie mówię o wierze, polityce, podejściu do ludzi, a ująłem to wszystko takimi ogólnymi schematami po to, aby sprowokować słuchacza - mówi Medium w pierwszym wywiadzie po wydaniu płyty "Graal". Raper zdradza również swoje plany.
Audio

Po doskonale przyjętej "Teorii Równoległych Wszechświatów" z 2011 roku, raper tym razem podchodzi do swych słuchaczy z podwójną płytą.

Oto co o wydawnictwie w pierwszym wywiadzie po wydaniu płyty "Graal" mówi sam artysta:

- Tytułowym Graalem jest pewny poziom świadomości, który ludzie utracili przez kontakt z technologią - mówi Medium. - Utracili je przez nasiąknięcie życiem konsumpcyjnym, przez ciągłe podłączenie do sieci, do wszystkiego co nie jest związane z człowiekiem - wylicza raper.

Graal jest punktem świadomości który ludzie zatracili, a który jest ważny. Twórcy podzielili płytę na dwie części - półkulę księżyca i słońca.

- To jest koncepcja wszelkich dualizmów - wyjaśnia Medium. - Noc-dzień, kobieta-mężczyzna, u nas dwie płyty i dwanaście trucków - dodaje.

Medium odpowiedział na zarzuty dotyczące płyty, że jest ona płytka, a tematy na niej ujęte są powierzchowne.

- Na płycie mówię o wierze, polityce, podejściu do ludzi, a ująłem to wszystko takimi ogólnymi schematami po to, aby sprowokować słuchacza, by wgłębił się w te tematy bardziej - tłumaczy raper.

Medium myśli już o kolejnych projektach i nawijaniu nie tylko na swoich bitach, ale o współpracy z kimś innym.

- Potrafię nawijać na bitach innych i nawet tego chcę - ogłasza raper i dodaje, że dostał nawet już takowe od tajemniczego producenta. - Ale więcej nic nie zdradzę. .. - zaznacza.

Graal to kapitulacja samokreacji, ego)de)izmu, trwania w całości, z nicości, bez wieczności. To rezygnacja z niebezpiecznej zabawy czasoprzestrzenią. Wrota świadomości, przez które wszedłem w przestrzeń nieznaną, zamykam w drodze powrotnej.

Na najnowszym albumie Mediuma gościnnie wystąpili O.S.T.R., Bisz, Tetris, Iza Kowalewska i inni

Z okazji wydania najnowszej płyty w środę 28 listopada w warszawskim klubie "1500 metrów" odbył się koncert artysty. .

Płyta i koncert pod patronatem Czwórki!!!

/


Czytaj także

Łona i Webber zagrali w Czwórce! (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:15
Jeden z najlepszych polskich hip hopowych składów, wystąpił w audycji Hirka Wrony, gdzie na żywo i przy wsparciu żywego zespołu wykonał piosenki ze swojej najnowszej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zebra - zespół, który wymyka się wszelkim konwencjom

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 17:00
Zebra powstała w 2007 roku początkowo jako duet Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Pierwsze dźwięki powstały w Krakowie, obecnie Zebra tworzy we Wrocławiu. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest szeroko pojęty dub.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta tygodnia:"Graal" rapera Medium

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 20:00
Po doskonale przyjętej "Teorii Równoległych Wszechświatów" z 2011 roku, raper tym razem podchodzi do swych słuchaczy z podwójną płytą.
rozwiń zwiń