Bovska jest jak dobra czarna kawa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:14
Jej wydana w marcu tego roku płyta "Kaktus" odnosi ogromny sukces, jednak, jak mówi artystka - istnieje w niej potrzeba wyrzucania z siebie kolejnych piosenek. W "Stacji Kultura" Bovska zdradza plany na najbliższą przyszłość.
Audio
  • Bovska o nowych planach wydawniczych, koncertach i sztukach wizualnych (Stacja Kultura/Czwórka)
Bovska podczas koncertu drugiego dnia Orange Warsaw Festival 2016
Bovska podczas koncertu drugiego dnia Orange Warsaw Festival 2016 Foto: PAP/Marcin Obara

Bovska Najlepiej pisze się piosenki w nie najlepszych warunkach - w busie lub w trasie koncertowej. Jazda samochodem albo czymkolwiek innym jest dobrym motywem

A wśród nich nie lada gratka dla fanów artystki, bo wydanie wersji ekstra "Kaktusa". Na krążku znajdą się trzy nowe piosenki, z których jedna zapowiada całkiem nowy materiał, natomiast dwie inne są powrotem do korzeni - chodzi o "Pofalowanych" i "O no no". W Czwórce artystka zdradza, dlaczego przede wszystkim ta druga nie znalazła się na pierwszej wersji "Kaktusa".

Swoją pasję do śpiewania Bovska łączy z pracą graficzki i projektantki - zanim na poważnie zaczęła się zajmować muzyką studiowała na Akademii Sztuk Pięknych i żyła z projektowania. Ile sztuk wizualnych jest w jej muzyce i muzyki w plastyce? Oraz jak te światy się przenikają? Także o to w Czwórce pytamy Bovską.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Posłuchaj także:
izabela komoszyńska sorry boys PAP 1200x660.jpg
"Roma" - wielki powrót Sorry Boys

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadząca: Katarzyna Dydo

Gość: Bovska (wokalistka i songwriterka)

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 11.08

jsz/kd

    

Czytaj także

Polski soul Ady Kaźmierczak i akustyczny pop Szymona Chodynieckiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 12:00
Tym razem gośćmi Damiana Sikorskiego w "Będzie Głośno!" byli: debiutująca soulowa wokalistka Ada Kaźmierczak, a także Szymon Chodyniecki, który radził młodym muzykom, jak odnaleźć się w świecie show biznesu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Stańko: muzyk ćwiczy stale

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 14:00
- Mi się wydaje, że wszyscy muzycy ślęczą na tym swoim instrumentem - mówi jazzman, którego "New York Times" nazwał "trębaczem wolności". - To jest nasz los, pewien rodzaj samotności, rodzaj medytacji - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Clashes". Monika Brodka wychodzi z szufladek

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 10:23
Nowy album Brodki "Clashes" to zaskoczenie dla wszystkich fanów. Ale zmiany Moniki Brodki widać nie tylko w twórczości, ale także w sposobie bycia, czy wyglądzie zewnętrznym.
rozwiń zwiń