X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ośmieceni". Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik szokuje i zmusza do refleksji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 17:32
Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik nie jest zwyczajną instalacją artystyczną. Eksponaty, które możemy oglądać przy Bulwarach wiślanych pokazują skalę zanieczyszczenia naszej planety. 
Audio
  • "Ośmieceni" - zaproszenie na wystawę w Centrum Nauki Kopernik (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

"Ośmieceni" są głosem naszej instytucji. Nie chcemy milczeć na temat tego, co aktualnie dzieje się z naszym środowiskiem Iwona Kamińska-Gosk

Do końca 2018 r. ze zboczy Mount Everestu zebrano 16 ton odpadów. Podobna ilość zalega na plaży małej, bezludnej Wyspy Hendersona. Amerykański socjolog Alvin Toffler już w latach 70. XX wieku nazwał nasz styl życia kulturą wyrzucania. Od tamtej diagnozy minęło ponad 40 lat, a problem się nasilił. Produkujemy tyle śmieci, że nie możemy już bezkarnie się ich pozbywać. - I jest coraz gorzej - mówiła kuratorka wystawy Iwona Kamińska-Gosk.

- Przez ostatnie dziesięć lat wyprodukowaliśmy więcej plastiku niż całym XX wieku. Ta informacja doskonale obrazuje, do czego doprowadziliśmy w trakcie ostatniej dekady. Nie chcemy tylko straszyć. Pokazujemy, co w trakcie ostatnich lat zrobiliśmy naszej planecie, ale także to, co wciąż możemy dla niej zrobić - przekonywała.

Plakat zapowiadający wystawę "Ośmieceni" w Centrum Nauki Kopernik Plakat zapowiadający wystawę "Ośmieceni" w Centrum Nauki Kopernik

Jak bardzo w ostatnich latach zaszkodziliśmy naszej planecie? Czy ten proces da się jeszcze odwrócić? Co zrobić z plastikiem, który zalega na dnie oceanów? Kim jest "pokolenie ośmieconych" i co zobaczymy w ramach wystawy? Wystawę "Ośmieceni" możemy zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Iwona Kamińska-Gosk (kuratorka wystawy)

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 11.14

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria Studio BWA Wrocław otwiera wystawę Gregora Gonsiora

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:19
- Nasza współpraca artystyczna z Gregorem Gonsiorem trwa od 7 lat. Jest kostiumografem i projektantem mody. Projekty tworzy własnymi rękami, bo jako rzemieślnik pracuje ze skórami produkując buty i torby. Pracuje przy muralach i jest artystą wizualnym - wyliczała kuratorka wystawy "Szrot" Anka Herbut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henry Moore - buntownik, rzeźbiarz, architekt otoczenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 16:10
Po ponad 20 latach prace klasyka nowoczesnej rzeźby powróciły do Krakowa. W tamtejszym Muzeum Narodowym rozpoczęła się niezwykła wystawa-spacer "Moc natury. Henry Moore w Polsce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu". Sztuka ruchu w BWA Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 17:27
BWA Wrocław Główny to nowe miejsce na mapie tego miasta, związane ze sztuką współczesną. Powstało w 2017 roku, kiedy Wrocław nosił jeszcze tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dotknij sztuki" - dzieci chcą doświadczać! A dorośli?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:36
- Tej wystawy można dotknąć, przesunąć, chłonąć wszystkimi zmysłami - mówią reprezentatki Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. - Takie było załozenie tej wysatwy by można było ją odbierać wszystkimi zmysłami - dodają. 
rozwiń zwiń