“Put You Shoes On” – nowa płyta Mariki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2010 17:21
„Put Your Shoes On/Put Your Shoes Off” już do kupienia w sklepach muzycznych!
Audio

Nowy podwójny album królowej dancehallu zatytułowany „Put Your Shoes On/Put Your Shoes Off” już do kupienia w sklepach muzycznych!

Marika była gościem Makena w „DJ Paśmie” 7 czerwca.

To już druga solowa płyta Mariki. Pierwsza, zatytułowana „Plenty”, okazała się prawdziwym sukcesem i niektórzy spekulowali, że artystce nie uda się przebić muzycznie tego albumu. Jednak nowe dwupłytowe wydawnictwo przechodzi wszelkie oczekiwania, to potężna dawka dancehallu, reggae, ale i też tej kobiecej nutki, która jest tak charakterystyczna dla Mariki.

Szczególnie, że uderzenie jest podwójne: „PUT YOUR SHOES ON” to 13 utworów, z których pierwszy jest dość szczególny. „Uplifter”, bo o nim mowa, to prawdziwa muzyczna podróż ponad 20 lat wstecz do legendarnego studia Channel One na Jamajce. To tam właśnie Roots Radics, jeden z najsłynniejszych backing bandów w historii muzyki reggae, nagrał instrumentalny podkład wykorzystany w tym utworze. „Uplifter” to również owoc współpracy z brytyjską sławą produkcji dubowej Adrianem Sherwoodem. Ale „...SHOES ON” to również mocne brzmienia, nowoczesne dudniące basem „Girlzz”, „Esta Festa” czy dancehallowe „Catch Di Moment” z gościnnym udziałem Bay-C, wokalisty jamajskiej formacji T.O.K. Nie zabrakło też coveru nieśmiertelnego hitu lat 90. „All That She Wants” z repertuaru Ace Of Base.

Druga część albumu – „PUT YOUR SHOES OFF” to 12 remiksów zaprzyjaźnionych producentów muzycznych, wśród których między innymi Fox, Jan Smoczyński, OSTR, Dj Zero i Emili Jones.

Całość jest bardzo spójna, z jednej strony za sprawą tekstów i melodii napisanych przez Marikę, z drugiej doskonałej produkcji muzycznej, którą niemal w całości zajął się Olo Mothashipp, połowa Juniorbwoy – duetu odpowiedzialnego za produkcję „Mojego Serca” i „So Sure”. Album nagrano w warszawskim studiu WESTERN JIVE.

pat

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepublikowane kawałki Hendrixa już w sklepach!

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 10:16
Prawdziwa gratka dla miłośników Jimiego Hendrixa. We wtorek ukazała się płyta z niepublikowanymi dotąd utworami mistrza gitary. Na krążku "Valleys Of Neptune" jest aż 12 niewydanych dotąd utworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika w Hard Rock Cafe

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 09:42
Artystka promuje swój najnowszy krążek zatytułowany "Put Your Shoes On/Off".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cocknbullkid - "Cocknbullkid"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 15:07
Pochodząca z Ghany artystka niebawem wyda debiutancki album.
rozwiń zwiń