P.Unity wracają z nowym singlem i teledyskiem, jak amerykański film

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 12:43
"My Mind" to singiel będący zapowiedzią nowego albumu grupy. Już na początku roku zespół nagrał ten numer o mimowolnym i niezbyt zdrowym zrastaniu się z innymi ludźmi. 
Audio
  • Jędrzej Dudek Maciej Sondij z P.Unity opowiadają o najnowszym singlu grupy (Stacja Kultura/Czwórka)
Od Lewej: Maciej Sondij , Jędrzej Dudek z P.Unity i Beluga Stone
Od Lewej: Maciej Sondij , Jędrzej Dudek z P.Unity i Beluga StoneFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Piosenka powstała około rok wcześniej jako jedna z pierwszych, nowych rzeczy po długogrającym debiucie "Pulp" i wprowadziła zespół w etap pracy nad kolejnym albumem. - Numer doczekał się swojego momentu i wszystko wskazuje na to, że był to dobry moment - mówi Maciej Sondij. - Zarówno sam singiel jak i klip spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, to chyba zdziwiło nas wszystkich, że mało podziałów wywołał. To nie jest łatwy numer i chyba już do nas przylgnęła taka łata, że wybieramy takie kawałki na pierwszą linię ognia. Tym razem zadziało i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu - dodaje. 

Na razie nie mamy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jaka będzie ta płyta. Pewnie zaskoczy i odbiorców i nas Maciej Sondij

P.Unity funkcjonuje w niemal niezmienionym składzie od 2014 roku. Jest to warszawski zespół złożony z 10 osób. Ma na swoim koncie epkę "Mango" i album "Pulp", który otworzył grupie drzwi na wiele polskich scen. Singiel "My Mind" różni się od kompozycji, które pojawiały się na wcześniejszych wydawnictwach. 

- "My Mind" to zwiastun płyty, ale jest spora szansa, że reszta albumu będzie nieco inna. Widzę jednak, już na tym etapie, sporo podobieństw i myślę, że można się spodziewać, że pula możliwości będzie wykorzystana do granic. Dużo emocji i refleksji, które siedziały w nas przez ten niekrótki czas - wyjaśnia rozmówca Damiana Sikorskiego. 

ten typ mes 1200.jpg
Ten Typ Mes napisał pamiętnik z czasów dojrzewania na przełomie XX i XXI wieku

Klip do singla wyreżyserował Andrzej Stepouois, za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. To nie pierwsza współpraca grupy z tym reżyserem.

W teledysku pojawia się plejada ważnych dla zespołu osób. Muzycy wskazują też na liczną grupę ludzi pracującą poza obiektywem. Według Damiana Sikorskiego klip ogląda się jak dobry, amerykański film. - To super, tak miało być - reaguje Jędrzej Dudek. - Wiedzieliśmy, że w klipie nie będzie śpiewania do kamery. Styk warstwy wizualnej z tekstową będzie na płaszczyźnie montażowej, tam będziemy szukali wspólnego rytmu dla tych dwóch światów - dodaje. 

Jędrzej Dudek podkreśla, że nie podejmuje się interpretacji teledysku dla odbiorcy, ale zdradza, że fabuła klipu wyszła z tekstu tego numeru. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Gość: P. Unity (Jędrzej Dudek, Maciej Sondij)

Data emisji: 09.06.2020

Godzina emisji: 11:31

pj/kd

Czytaj także

Muzyka dla maturzystów. Damian Sikorski uczy relaksu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:30
Od kwietnia dziennikarze muzyczni Czwórki z myślą o tegorocznych maturzystach układają specjalnie "edukacyjne playlisty". DJ Bert dawał korki z historii, Mateusz Tomaszuk z matematyki, a Bartek Koziczyński tłumaczył, co łączy muzykę rockową z geografią. W tej odsłonie Damian Sikorski uczy... relaksu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Songwriting Camp ZAiKS. "Kolonie" dla przyszłych gwiazd muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 16:10
Julia Marcel, Natalia Przybysz, Grubson i Bass Astral to artyści, którzy wezmą udział w tegorocznej odsłonie Songwriting Camp ZAiKS - jedynej w Europie imprezie dedykowanej twórcom: kompozytorom, autorom tekstów, instrumentalistom, wokalistom i producentom muzycznym.
rozwiń zwiń