Neony – zwycięzcy Jarocina wydają płytę!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 10:27
Album „Niewolnicy Weekendu” to stuprocentowe potwierdzenie, że rock w Polsce nie umarł. Premiera już w styczniu.

Po spektakularnym zwycięstwie w Konkursie Młodych Kapel na festiwalu w Jarocinie zespół Neony wydaje swój debiutancki album. Płytę „Niewolnicy weekendu” poleca Czwórka.

Neony to czwórka zwariowanych na punkcie muzyki wrocławian: Dawid Zając (śpiew, gitara elektryczna), Grzegorz Sawa-Borysławski (gitara basowa), Jakub Zublewicz (gitara elektryczna) oraz Tomasz Garbera (perkusja). Ekspresywni, niebanalni i pełni energii. Doświadczeni w takich projektach jak Dust Blow czy Lili Marlene.

Nagrania trwały długo. W efekcie powstało trzynaście energetycznych utworów zebranych na krążku pod tytułem „Niewolnicy Weekendu”. Produkcją materiału zajął się sam zespół pod czujnym okiem Przemysława „Perły” Wejmanna (były gitarzysta Acid Drinkers), mastering zaś wykonał czołowy polski producent Marcin Bors. Zespół – przy wsparciu Lion Stage Management – postanowił wydać płytę sam.

Neony surfują po falach indie popu, punka i rocka. – Klimat tworzą surowo nagrane gitary, wsparte na sprawnie pulsującym z oldschoolową stopą groovie basu – opowiada Dawid Zając, lider zespołu. – To nie jest napompowany efektami specjalnymi i sztucznymi emocjami materiał pełen patosu. To są piosenki zagrane przez czterech gości, tak jak się to robiło kiedyś – dodaje.

Płyta „Niewolnicy Weekendu” pod koniec stycznia 2011 roku pojawi się w sklepach. Neony niebawem ruszą też w trasę koncertową, podczas której nie zabraknie szalonych emocji i niespodzianek.

Singlem promujących nadchodzące wydawnictwo jest „Gorący Styczeń”, utwór do którego powstał również pierwszy teledysk zespołu.

Zobacz więcej na temat: Jarocin POLSKA

Czytaj także

Mam talent do reggae

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 17:25
Chciałbym, by reggae stało się muzyką mainstreamową, ale nie do przesady – wyznaje Kamil Bednarek, wokalista grupy Star Guard Muffin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SheMoans zadebiutują autorskim albumem

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 13:50
Współpraca nam zażera. Chcemy to wykorzystać – mówi wokalistka żeńskiej supergrupy znanej z programu Szymona Majewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rahim w Czwórce: W podziemiu nie brak talentów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 18:06
- Selekcja remiksów na album "Amplifikacja" była bardzo ostra - przyznaje legenda hip-hopu na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń