Rahim w Czwórce: W podziemiu nie brak talentów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 18:06
- Selekcja remiksów na album "Amplifikacja" była bardzo ostra - przyznaje legenda hip-hopu na antenie Czwórki.
Audio

"Amplifikacja" to wydanie kolekcjonerskie, dostępne tylko w naszym sklepie i na moich koncertach. Polecam się sprężać – zachęcał w "Magazynie" Rahim. Jego nowy, wydany pod patronatem Czwórki album zawiera utwory z krążka "Podróże po amplitudzie" zremisowane przez młodych, obiecujących producentów z hiphopowego undergroundu.

Gość Justyny Dżbik to prawdziwa legenda rodzimej hiphopowej sceny. Był członkiem między innymi grupy 3-X-Klan oraz znanej każdemu fanowi hip-hopu Paktofoniki. Wydane w 2010 roku "Podróże po amplitudzie" to jego solowy debiut.

"Amplifikacji" przyświecała idea stworzenia młodym producentom sposobności do zaprezentowania talentu. Z drugiej strony chodziło o rozpoznanie potencjału artystów z producenckiego podziemia. Przedsięwzięcie zaowocowało prawdziwymi odkryciami. – Nie ukrywam, że na przykład DonDe to wielki talent: na płycie znalazły się trzy utwory w jego remiksach – przyznaje Rahim. Jak podkreśla, selekcja nagrań była bardzo ostra. – Spośród trzystu nadesłanych remiksów moich utworów na „Amplifikację” wybrałem tylko osiem – wyjaśnia.

Nie obyło się bez rozczarowań. – Okazało się, że bardzo dużo osób nie słyszy tonacji utworu i dodaje tylko bit, który jest w tempie. To zresztą pół biedy. Najgorsze jest to, że wielu ludzi nie potrafi dobrać tempa bitu do remiksu i wokal po dwudziestu sekundach totalnie się rozjeżdża – ubolewa gość Justyny Dżbik.

– "Amplifikacja" ukazała się w nakładzie jedynie tysiąca sztuk. Po odjęciu puli egzemplarzy promocyjnych do nabycia pozostało ok. ośmiuset egzemplarzy – przypomina Rahim. Warto się więc pospieszyć. Płyta pod patronatem Czwórki dostępna jest za pośrednictwem strony rahim.pl, na koncertach Rahima oraz – do wygrania – na antenie Czwórki!

Więcej w rozmowie Justyny Dżbik z Rahimem. Dźwięk znajdziesz w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

ŁSz

Zobacz więcej na temat: Justyna Dżbik podróże boks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Amplifikacja" RAH!Ma już jest!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 16:12
1 grudnia ukazał się nowy album współzałożyciela legendarnego składu Paktofonika – Rahima. Krążek poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stasiak: Hip-hop mówi wprost

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 10:41
- Inspirują mnie filmy Koterskiego, ale nie jestem jak Adaś Miauczyński – zapewnia Łukasz Stasiak. Raper wydał pod patronatem Czwórki album "Pół żartem, pół serio". ZOBACZ NOWY KLIP!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stasiak: Hip-hop mówi wprost

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 16:41
- Inspirują mnie filmy Koterskiego, ale nie jestem jak Adaś Miauczyński – zapewnia Łukasz Stasiak. Raper wydał właśnie pod patronatem Czwórki debiutancki album "Pół żartem, pół serio".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neony – zwycięzcy Jarocina wydają płytę!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 10:27
Album „Niewolnicy Weekendu” to stuprocentowe potwierdzenie, że rock w Polsce nie umarł. Premiera już w styczniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hooverphonic – "Anger Never Dies"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 13:56
Nowa piosenka z albumu "The Night Before" belgijskiej grupy debiutuje na playliście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrygent ćwiczy do lustra

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 13:11
Muzyka, którą gram z orkiestrą, jest na wpół elegancka, a na wpół rozrywkowa – mówi Tomasz Szymuś, dyrygent znany między innymi z „Tańca z gwiazdami”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kariera według Senk Że

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 09:00
Mista Pita i Maciej Matysiak zdradzili w Czwórce, od czego zależy powodzenie wschodzącej kapeli. Muzycy znają się na rzeczy. Senk Że ma na swoim koncie już wiele sukcesów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka poleca i rozdaje: "Rok w raju" Andrésa Iniesty

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 10:41
Filar piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii i dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów odsłania przed kibicami swoje niebanalne wnętrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kariera według Senk Że

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 09:00
Od czego zależy powodzenie wschodzącej kapeli zdradzili w Czwórce członkowie warszawskiej kapeli Mista Pita i Maciej Matysiak.
rozwiń zwiń