Pinnawela wystąpiła w "Ministerstwie Dźwięku" - zdjęcia i filmy!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 08:00
Materiał z wydanej w marcu płyty "Renesoul" artystka zaprezentowała na czwórkowej scenie 2 kwietnia o godzinie 18:00.Niespełna miesiąc po premierze albumu "Renesoul" Pinnawela wystąpiła na żywo w studiu Czwórki w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Do wysłuchania i obejrzenia koncertu zaprosiliśmy słuchaczy Czwórki 2 kwietnia o godzinie 18:00.

Połowa piosenek na nowej płycie Pinnaweli to utwory zaśpiewane po polsku, reszta to kawałki po angielsku. Płytę otwiera intro ze słowami "I Am not what you expected, even what you hated", uderzające mocnym, punkowym wręcz brzmieniem, swobodną zabawą stylami i słowem. "Renesoul" jest podróżą po umyśle kobiety poszukującej integralności, jest renesansową suknią księżniczki pod dresiarską bluzą.

Próbując odgadnąć, czyja twórczość najmocniej inspirowała Pinnawelę przy pisaniu nowego materiału, powinniśmy wymienić nazwiska Jill Scott, Erykah Badu i Janelle Monae, chociaż aranżacje i ciepłe analogowe brzmienie przywodzi na myśl raczej The Beatles czy Beck. Płyta łączy w sobie pierwiastki nowoczesne i tradycję, słodycz soulu i rockowy pazur, jest jednocześnie refleksyjna i ekspresyjna.

Większości nagrań dokonano w rodzimym Penguin Studio jesienią 2010. Część partii bębnów, basu oraz szlachetne brzmienie fortepianu nagrano latem 2010 w Alvernia Studios. Partie pozostałych instrumentów klawiszowych pochodzą z Contrabanda Studio.

W nagraniach usłyszeć możemy zdolnych polskich muzyków, towarzyszących wokalistce również na scenie, jak Piotr Zabrodzki, Jan Młynarski, Michał Grott, Marian Wróblewski, Przemysław Maciołek, Jose Manuel Alban Juarez. Kompozytorka, z uwagi na swoją wieloletnią przygodę z muzyką klasyczną, nie mogła oprzeć się pokusie okraszenia piosenek nawiązującymi do klasyki aranżacjami. Usłyszymy zatem kwartet smyczkowy, tubę, obój, harfę i trąbkę. Na dokładkę część aranżacji zrealizowano z udziałem pochodzącego z Singapuru beatboxera Darni Ng. Album został zrealizowany, współprodukowany i zmiksowany przez Dżerego Paproha.

Sobotniego koncertu można było nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć. Czwórka obecna również na wizji dostępna jest m. in. na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145), w Telewizji Cyfrowej UPC (kanał 787) oraz w sieciach Aster, Toya, Satfilm.

"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w soboty w godz. 18.00-19.00, w której prezentowane są młode, polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Zapraszamy!

Czytaj także

Pinnawela jest weganką

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 12:19
Żaden dorosły ssak nie pije mleka - zauważa wokalistka Paulina Przybysz, prywatnie weganka i matka, a od niedawna dziennikarka Czwórki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neony w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 14:00
Zespół Neony w audycji "Ministerstwo Dźwięku" zaprezentował materiał ze swojej debiutanckiej, wydanej pod patronatem Czwórki płyty "Niewolnicy Weekendu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziggie Piggie i ska-klasyka - zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 17:00
To była prawdziwa gratka dla fanów ska i reggae. Zapraszamy do obejrzenia koncertu Ziggie Piggie. Grupa wystąpiła w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 26 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fonovel w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 15:46
Zespół zaprezentował się słuchaczom i widzom Czwórki 5 marca w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Pinnaweli - "Renesoul"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 09:34
Na najnowszym albumie Pauliny Przybysz można usłyszeć m. in. bębny, fortepian czy trąbkę. Krążek "Renesoul" poleca Czwórka!
rozwiń zwiń