Wizjoner Grzegorz Ciechowski

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 15:02
W tym roku mija 10 lat od śmierci wybitnego muzyka. W Czwórce przypominamy wyjątkowy zestaw płyt z muzyką Grzegorza Ciechowskiego.
Audio

Komplet  10 płyt zatytułowano "Kolekcja". Oprócz utworów z solowych projektów artysty, znajdziemy na nim także materiał wideo z koncertu w 1988 r.

– To unikat, nigdzie wcześniej nie wydany. Zarejestrowany w Sali Kongresowej, w najlepszym okresie solowym muzyka – podkreśla Robert Woźniakowski z serwisu CDRoller. Na dwupłytowym wydaniu koncertu zobaczymy największe przeboje w niesamowitych aranżacjach i wykonaniu. – Ta muzyka oddaje ducha czasów, jest smutna, ale bardzo klimatyczna – dodaje Woźniakowski.

Gość Czwórki mówiąc o Grzegorzu Ciechowskim zaznacza, że cała jego twórczość była wizjonerska, a krytyka nie mogła sobie poradzić z jego projektami. – Choćby projekt "Grzegorz z Ciechowa" – płyta bardzo niedoceniona w tamtym czasie, trudna do sklasyfikowania przez krytyków –mówi specjalista.

- "Oj DADAna" to chyba najbardziej polska płyta, jaka została wydana przez naszych wykonawców. Zaaranżowane są na niej ludowe piosenki – mówi Woźniakowski. Więcej o wyjątkowej muzyce Grzegorza Ciechowskiego w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Republika we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 08:00
Z okazji 54. urodzin Grzegorza Ciechowskiego przypominamy audycję, w której o artyście opowiadali członkowie jego grupy i uczestnicy koncertu poświęconego pamięci lidera Republiki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bliźniaczy album Kasi Kowalskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2011 00:00
Incydent z balonami i występy z samym Bobem Dylanem to przygody, które w 1994 roku poprzedziły masowe wykupywanie ze sklepów debiutanckiej płyty Kasi Kowalskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez niego tych piosenek by nie było

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 11:59
10 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego MJM Music PL przypomina jego artystyczne dokonania. 24 października swojej premiery doczekała się płyta "…to też Ciechowski".
rozwiń zwiń