Hardrockowy Kruk

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 12:59
Supportowali Uriah Heep i Deep Purple. Magazyn "Metal Hammer" przyznał im tytuł debiutantów 2006 roku. W Czwórce grupa Kruk opowiada o nowej płycie i fenomenie zespołu Led Zeppelin.
Audio
  • "Wreszcie jesteśmy wolni!". Posłuchaj rozmowy Bartka Koziczyńskiego z zespołem Kruk.

Kruk narodził się 6 czerwca 2001 roku z inicjatywy gitarzysty Piotrka Brzychcego i klawiszowca Krzyśka Walczyka, którymi kierowała wielka miłość do hard rocka .

 - To muzyka mojego dzieciństwa. Coś, co zaszczepili we mnie rodzice - opowiada lider formacji, Piotr Brzychcy. - Ojciec miał kolekcję płyt winylowych, po które chętnie sięgałem. A potem zacząłem jeździć na koncerty. Byłem na Page'u i Plancie, na Deep Purple. To są artyści, obok których nie przechodzi się obojętnie.

Najnowszy krążek zespołu , zatytułowany "Be3" trafił do sklepów 13 listopada. Album promuje singiel "Master Blaster", w którym gościnnie wystąpił wokalista grupy Frontside - To był dość spontaniczny pomysł, by zaprosić do studia kogoś z zupełnie innej muzycznej bajki, a kto przy okazji jest też naszym dobrym kumplem - tłumaczy gość Bartka Koziczyńskiego: - Próbujemy mierzyć się z różnymi wyzwaniami i różnymi gatunkami. Ale nigdy nie uciekniemy od hard rocka .

Prace nad nowym krążkiem trwały dłużej niż nad poprzednimi albumami. W efekcie powstało dziesięć utworów, uzupełnionych pięcioma bonusami, w tym coverem "Child in Time" z repertuaru Deep Purple. - Wreszcie wydaliśmy płytę, która jest prawdziwym obrazem tego, co w nas siedzi! I już nie możemy doczekać się, kiedy nasz nowy materiał zabrzmi na żywo - kończy gitarzysta zespołu Kruk.

Najbliższy koncert promujący wydawnictwo "Be3" odbędzie się 14 grudnia w Sosnowcu. Więcej na temat płyty i muzycznych inspiracji członków grupy dowiesz się, słuchając nagrania z audycji "DJ Pasmo"

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Listy z ciszy w "DJ Paśmie"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 13:16
Gdyby muzycy Letters From Silence śpiewali po polsku, brzmiałoby to prawdopodobnie mniej więcej tak, jak intonowanie flamenco po niemiecku. Dlatego też członkowie zespołu piszą teksty po angielsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skunk Anansie dedykują piosenkę Tony'emu Blairowi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 12:10
- Nie da się oddzielić polityki od naszego życia. Ona dotyka nas osobiście - mówiła w Czwórce charyzmatyczna Skin, która niemalże śpiewająco opowiedziała o płycie "Black Traffic", najnowszym krążku grupy.
rozwiń zwiń